Tomáš Marvan

Hlavní koordinátor

Vážení diváci, je mi velkou ctí vás opět pozvat na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět. Festival věnovaný problematice lidských práv si ve městě našel své diváky a jistě tomu tak bude i letos, kdy se Jeden svět v Boskovicích uskuteční již po čtvrté. Motto...

Číst více

Tomáš Marvan

Hlavní koordinátor

Vážení diváci, je mi velkou ctí vás opět pozvat na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět. Festival věnovaný problematice lidských práv si ve městě našel své diváky a jistě tomu tak bude i letos, kdy se Jeden svět v Boskovicích uskuteční již po čtvrté.

Motto letošního ročníku Cesty svobody odkazuje na zhoršující se situaci lidských práv ve světě. Pro příklady nemusíme chodit daleko. Aktuální válečný konflikt na Ukrajině nám dokazuje, že ani v Evropě není svoboda člověka a s ní spojená lidská práva samozřejmostí.

Čeká nás šest filmů, které odpromítáme v kině Panorama a ve spřáteleném podniku Prostor. Vybrané filmy budou tradičně doplněné besedou se zajímavými hosty.  Těšit se můžete na český film OPOUŠTĚT POČÁTKY, který sleduje dospívající dívky opouštějící výchovný ústav. Všechny mají velké plány a žádná z nich nechce opakovat chyby svých rodičů. Snímek SEVERNÍ PROUD nám ukáže, jak se láhev od piva vyrobeného v Německu ocitla v panenské přírodě za polárním kruhem. Ve filmu DĚTI MLHY nahlédneme do severního Vietnamu, kde i v jednadvacátém století přetrvává tradice unášení nevěst, jenž místní dívky připravuje o možnost rozhodovat o svém životě. Tyto a další snímky nás čekají od 22. do 27. března.

Budeme rádi,  pokud si uděláte čas a zavítáte na Jeden svět v Boskovicích.

Tomáš Marvan 

zavřít