Free-walking tour po digitálně vyčleňující Praze

Sraz: Národní muzeum schody (začátek trasy)

Podívejte se na město optikou člověka, který nemá či nepoužívá moderní digitální technologie, třeba z důvodu obav o vlastní soukromí. Jaké jsou jeho možnosti účastnit se městského dění? Jak s ním komunikují jednotlivé služby či instituce? Stojí o komunikaci s ním vůbec někdo, nebo se prostě stává víc a víc neviditelným a nezapojitelným, tedy vypadnutým? Procházka, kterou pro jeden svět připravili zástupci organizace IuRe/Digitální svobody, vám ukáže příklady digitální exkluze v prostoru pražského centra. Příležitost budete mít hned ve dvou termínech, po procházce pak můžete zamířit rovnou na venkovní projekci filmu z kategorie Vypadáváš.

Bláhový projekt – 19.30 v DOXu
nebo
Naše generace Z – 20.00 v Klubovně

Facebook událost

k filmu

Usměvavý mladý kudrantý muž drží v ruce polaroidovou fotografii, snímek ale ještě není vyvolaný, čeká, až se obraz vykreslí. Za ním se baví skupinka lidí.

Bláhový projekt

Snaha oživit instantní fotografii, kterou proslavila značka Polaroid, by se v dnešní digitální době mohla zdát nejen bláznivá, ale přímo nemožná. Přesně o to se však pokusil excentrický milovník analogu Florian Kaps, zvaný Doc. 

Další akce