Moje tělo

(Because Of My Body)

Intimita jako způsob učení. Tělesné postižení Claudii komplikuje společenský i sexuální život. Pod vedením sexuálního asistenta začíná svobodomyslně objevovat cestu ke svému tělu.

Claudii je dvacet, narodila se s rozštěpem páteře a ještě nikdy neměla sex. Jedním z mála rozptýlení ze všedních dní jsou pro ni hodiny v plaveckém bazénu, na které ji vozí její pečující matka. Do života dívky vstupuje Marco, který léta pracuje s lidmi s postižením a právě dokončil kurz sexuální asistence – v Itálii vůbec první svého druhu. Přestože Claudia od pasu dolů skoro nic necítí, vrhá se s Markem do série intimních setkání ve snaze poznat své tělo, zažít sexuální rozkoš, uvědomit si své touhy a potřeby. Dokáže ale v Markovi nevidět víc než jen pouhého průvodce taji autoerotiky?

O filmu

Režie: Francesco Cannavà
Itálie
2020 | 85 min.

Jazyk: Italsky

Titulky: České, Anglické
V případě venkovních i vnitřních projekcí jsou filmy uváděny pouze s českými titulky.

Česká premiéra

Přehrát online

Režie

Francesco Cannavà

Filmografie
2020 - Because of My Body
2020 - Space Beyond
2017 - Veneranda Augusta

Francesco Cannavà

Projekce

11. 05. 17:00 Jeden svět živě: Stream
DebataRaffaele Brunetti, producent
Francesco Cannavà, režisér
24. 05. 20:30 Praha: Klubovna
ČZJ tlumočení
DebataPetra Hamerníková, zakladatelka organizace FREYA
Lucie Šídová, zakladatelka organizace FREYA
Vladana Augstenová, sexuální asistentka, FREYA

Další filmy z tematické kategorie Sex náš vezdejší

Anny

Anny

Nový časosběrný snímek Heleny Třeštíkové zachycuje šestnáct let v životě Anny, která si ve čtyřiceti šesti letech začne přivydělávat jako pouliční prostitutka.

Linka 137

Linka 137

V Argentině je každých třicet hodin zavražděna jedna žena a tisíce dalších čelí sexuálnímu násilí a dalším šokujícím brutalitám za zdmi vlastních domovů. Pro mnohé z nich je spásou telefonní linka 137 – jediná linka, která pomáhá obětem domácího násilí v krizových situacích. 

Matky

Matky

Marocké ženy, které otěhotní mimo manželství, jsou vystaveny společenskému odsouzení. Pomocnou ruku v zoufalé situaci nacházejí v organizaci podporující svobodné matky.

Miluj bližní svou

Miluj bližní svou

Uprostřed pravidly svázaného světa chorvatské katolické církve se do sebe zamilují dvě řádové sestry. Intimní zpověď Marity a Fani odhaluje zneužívání uvnitř církve, zborcené ideály i nelehkou osobní cestu k pochopení, lásce a k sobě samým.

Moje tělo

Moje tělo

Intimita jako způsob učení. Tělesné postižení Claudii komplikuje společenský i sexuální život. Pod vedením sexuálního asistenta začíná svobodomyslně objevovat cestu ke svému tělu.

Neviditelná

Neviditelná

Porod patří mezi nejzásadnější okamžiky v životě ženy. Kvůli nevhodnému přístupu lékařů se však může snadno změnit v traumatizující záležitost, která zanechává jizvy na těle i duši.

Poslední dny léta

Poslední dny léta

Sonda do každodennosti a sexuálního života party mladých Varšavanů, kteří vstoupili do dospělosti bez pevné půdy pod nohama.