Tajný agent

(The Mole Agent)

Podivný novinový inzerát nabízí práci zájemcům ve věku 80—90 let. Anonce je lakonická, ale zdá se, že půjde o špionážní misi. Místo určení: domov důchodců. Diskrétnost podmínkou! 

Čerstvý vdovec Sergio je elegán s darem hluboké vnímavosti k druhým lidem. Ve svých třiaosmdesáti letech je navíc pořád při síle. Když odpoví na záhadný inzerát, je proto právě on vybrán na tajný úkol: infiltrovat domov důchodců a prověřit jistá podezření. Po svižném zaškolení v umění špionáže je agent vysazen v jámě lvové a zahajuje pátrání, v němž humor s elánem Růžového pantera střídá napětí. Jenže jak se na špionážní žánr sluší, cenami ověnčený snímek hraje s divákem dvojí hru. Ten zprvu nenápadnější part se rozvíjí pod povrchem, v duších opuštěných důchodců. A čím hlouběji se empatický Sergio noří do svého utajení, tím naléhavěji před ním vyvstává tesknota, lidskost a osamění seniorů. 

O filmu

Režie: Maite Alberdi
Chile, USA, Německo, Nizozemsko, Španělsko
2020 | 84 min.

Jazyk: Španělsky

Titulky: České, Anglické
V případě venkovních i vnitřních projekcí jsou filmy uváděny pouze s českými titulky.

Přehrát online

Kategorie

Stáří vpřed!

Režie

Maite Alberdi

Filmografie
2020 - The Mole Agent
2019 - Dios
2016 - The Grown-Ups
2016 - Yo no soy de aquí

Maite Alberdi

Projekce

21. 05. 20:30 Tábor: Žižkovo náměstí - U Stánku
23. 05. 20:30 Praha: Kasárna Karlín
DebataBára Bezděkovská, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Praha
25. 05. 21:00 Boskovice: Prostor
28. 05. 18:30 Třebíč: Komunitní centrum Moravia
30. 05. 20:30 Český Krumlov: Klášterní dvůr
01. 06. 19:00 Ostrava: Kino Etáž
02. 06. 20:00 Tišnov: Kino Svratka
03. 06. 20:30 Brno: Kino Art
04. 06. 19:00 Ostrava: Centrum Pant
04. 06. 20:30 Brno: Kinostan v Lužánkách

Další filmy z tematické kategorie Stáří vpřed!

100+

100+

Radost z každého prožitého dne a trojmístná číslovka v kolonce věk. To spojuje hlavní protagonisty a protagonistky příběhu o poznání, že každá životní etapa má své krásy.

Gogo

Gogo

Priscille je 94 let. Má 3 děti, 22 vnuků a 54 pravnoučat. A před čtyřmi lety nastoupila do základní školy, aby se konečně naučila číst a psát.

Nenapravitelný

Nenapravitelný

Jak se dá po půl století ve vězení vrátit do společnosti, když je člověku sedmdesát let? Bankovní lupič Alberto Maron se o to chce pokusit. 

Pořád mě bereš

Pořád mě bereš

Šest příběhů z Finska o lásce, stáří, intimitě, oddanosti, opouštění, naději a karaoke.

Tajný agent

Tajný agent

Podivný novinový inzerát nabízí práci zájemcům ve věku 80—90 let. Anonce je lakonická, ale zdá se, že půjde o špionážní misi. Místo určení: domov důchodců. Diskrétnost podmínkou! 

Táta na odpočinku

Táta na odpočinku

Že si lze plnit sny v každém věku, dokazuje portrét Jacquesa, sedmdesátiletého otce dokumentaristky Pauline Horovitz. Respektovaný lékař po odchodu do důchodu vystoupí z komfortní zóny a zahraje si třeba i v čínském trháku.

Zbylo nám jen slunce

Zbylo nám jen slunce

Mateo se narodil uprostřed pralesů v Paraguayi jako člen kmene Ayoreů. S pokročilým věkem cítí potřebu uchovat jedinečné dědictví svého národa a předat jej dalším generacím.