Garážníci

(Garage People)

Jak vypadá chalupaření po rusku? Základem je vlastní garáž. A pak už jen fantazie, které se ani za polárním kruhem žádné meze nekladou.

Viktor vejde do garáže. Pak sejde o patro níž. A o další. A o další. Každé z těch pater vlastnoručně vykopal. Proč? Sám neví. Ale tady v garážích má každý svůj vlastní svět, který si utváří k obrazu svému. Pavel odvedle zase vyřezává ikony. Sergej si ve své garáži cosi kutí a obrábí, ač zápolí s Parkinsonovou chorobou. Ilja L. píše poezii a dává dohromady kapelu. A jeho jmenovec Ilja K. sní o tom, jak si sběrem šrotu vydělá na audi a na nové zuby. Filmová studie světa „chatařů“ z rázovité garážové kolonie zaujímá perspektivu neúčastného pozorovatele, ruskou duši však zachycuje v plném rejstříku poloh, od úsměvné zemitosti až po truchlivou hloubavost.

O filmu

Režie: Nataliya Yefimkina
Německo
2020 | 97 min.

Jazyk: Rusky

Titulky: České, Anglické
V případě venkovních i vnitřních projekcí jsou filmy uváděny pouze s českými titulky.

Česká premiéra

Přehrát online

Kategorie

Ruský standard

Režie

Nataliya Yefimkina

Filmografie
2020 - Garage People
2019 - 24H Europe: The Next Generation

Nataliya Yefimkina

Další filmy z tematické kategorie Ruský standard

Garážníci

Garážníci

Jak vypadá chalupaření po rusku? Základem je vlastní garáž. A pak už jen fantazie, které se ani za polárním kruhem žádné meze nekladou.

Hořká chuť lásky

Hořká chuť lásky

Skupina postarších cestujících se vydává na plavbu výletní lodí po řece Volze s nadějí, že se jim během několikadenní cesty podaří vyrovnat s minulostí, najít své štěstí a místo na světě.

Kombinát

Kombinát

Velkoryse natočený, přesto však mimořádně intimní pohled do každodenního života několika přátel žijících v bezprostřední blízkosti jedné z největších ruských železáren.

My jsme Rusko

My jsme Rusko

Milena a Kolja se v Moskvě přidávají k největším protiputinovským protestům v novodobé historii Ruska. Po dlouhých letech mají šanci veřejně podpořit nadějného opozičního kandidáta – Alexeje Navalného. 

Němý hlas

Němý hlas

Mladý Kavaj uprchl před mučením a výhružkami smrtí, které zažíval v Čečensku kvůli své sexuální orientaci. Nyní se v Belgii snaží poté, co v důsledku prožitého traumatu oněměl, najít nejen sám sebe, ale také svůj hlas.

Stavební jáma

Stavební jáma

Výmluvná kompilace tvořená online videy, která se v Rusku, zemi omezující svobodu slova a uplatňující cenzuru, stávají hlasem opomíjených a odhalují rozsah neřešených sociálních, zdravotních, infrastrukturních i lidskoprávních problémů, jimž ruští občané denně čelí.