Časté dotazy

Jak si můžu koupit film z festivalu Jeden svět? 
Film si zakoupíte na www.jedensvetonline.cz. Každý film si kupujete zvlášť. Po rozkliknutí detailu filmu lze film koupit po kliknutí na tlačítko „Koupit za … Kč“. Filmy si můžete začít kupovat až poté, co se zaregistrujete na webu. 

Můžu se na film podívat ze zahraničí? 
Filmy jsou dostupné k přehrání jen v rámci České republiky.  

Můžu si zakoupený film přehrát kdykoliv? 
Po zakoupení filmu máte na jeho přehrání 48 hodin. Pokud si ovšem koupíte film v rámci Jednoho světa živě (tedy živý přenos filmu s debatou, které vysíláme od 10. do 19. května), pak půjde po zaplacení přehrát jen v čas projekce, která je napsaná přímo u názvu filmu (např. 12. 5. 14:00 | Bílý šum => film Bílý šum a následná debata se bude vysílat živě 12. 5. od 14:00). Později již toto vysílání dostupné není. 

Jaký je rozdíl mezi Jedním světem živě a Jedním světem online? 
Jeden svět živě jsou živé projekce filmů a debat ze studií v Praze, Brně, Plzni, Hradci Královém a Ostravě. Běží od 10. od 19. května.
Jeden svět online je platforma, na které můžete sledovat festivalové dokumenty z posledních 10 ročníků Jednoho světa. Od 20. května do 6. června tady budou k zakoupení všechny projekce více než stovky filmů z letošního programu. U filmů jsou přístupné i debaty a další doprovodné materiály. 

Je omezený počet míst na streamu? 
Živé projekce omezené nejsou. Vybrané filmy pak budou od 20. května omezené maximálním počtem diváků. Toto číslo bude přehledně u filmu zobrazeno.   

Mohu během debaty položit otázku?  
Můžete a budeme rádi! Filmy a témata mají vyvolávat diskusi. Dotazy během debaty můžete psát do aplikace slido. Na slido se dostanete buď přes odkaz slido.com, napíšete do horního modrého políčka jedensvet a náš koordinátor již dotaz předá moderátorovi. V pravidelných intervalech bude na obrazovce dostupný i QR kód, po jehož načtení se Vám zobrazí tato aplikace. Pokud sledujete debatu na Facebooku nebo YouTube, můžete pokládat otázky do chatu i rovnou tam. 

Můžu si pustit jen debatu bez filmu? 
Ano, debaty jsou přístupné zdarma na Facebooku a YouTubu Jednoho světa. Od 20. května budou dostupné také přímo na jedensvetonline.cz na detailu filmu v kolonce Doprovodný materiál.  

Je možné ohodnotit filmy i online? 
Ano, každý film můžete po zhlédnutí ohodnotit jednou až pěti hvězdičkami, podle toho, jak se vám líbil. Od 20. května do 6. června se hodnocením filmů z letošního Jednoho světa navíc zapojíte do výběru Divácké ceny festivalu, která bude vyhlášena na konci festivalu.