Workshopy

Doprovodný program k filmům v Kasárnách Karlín  

Ani v rámci podzimního pokračování festivalu nepřijdete o oblíbené doprovodné akce k vybraným filmům, které promítáme. Máme připravený jeden workshop pro velké milovníky všeho, co roste, pučí a kvete. A jeden pro malé návštěvníky, z nichž jednou budou velcí filmaři. 


VYROBTE SI SVÉ BYLINKOVÉ SEEDBOMBY
workshop k filmu Svébytná půda 
sobota 12.9. | 15:45

Seedbomby s KOKOZOU

Chcete si vyrobit originální dárek pro své blízké nebo ozelenit šedá místa vašeho města? Přijďte na workshop organizace KOKOZA, o.p.s. a vyrobte si s námi bylinkové seedbomby. Odhalíme tajnou recepturu, podíváme se i pod pokličku semenaření - dozvíte se jak semínka sbírat, skladovat a připravit na výsev. A pak už můžete jen sklízet radost.   

Workshop proběhne na kasárenském dvoře, za volejbalovým hřištěm. Kapacita je omezená na 20 účastníků. Registrovat se můžete přes facebookovou událost. 

Workshop se bude tlumočit do českého znakového jazyka. 


PROGRAM PRO RODIČE S DĚTMI A DÍLNA S FreeCinema 
Jeden svět dětem 
Neděle 13. 9. | 14:00 

Animační dílna pro děti s FreeCinema

Pojďte s dětmi do kina! V rámci podzimního pokračování festivalu Jeden svět 2020 jsme pro rodiče s dětmi připravili 90 minutový blok 3 krátkých filmů. V nich se děti seznámí s příběhy svých vrstevníků z různých koutů světa. U každého filmu následuje povídání s moderátorem. 


Po skončení projekcí čeká na děti dílna v kavárně Bazén. V ní se seznámí s technikou ploškové animace a vyrobí si vlastní kouzelný flipbook. 
Dílnu realizuje filmově výchovná a talentová platforma Free Cinema

Moderované pásmo se skládá z těchto filmů: 
Karla a Nordahl 
Můj dopis těžařům  
Zimní jezero