Jeden svět v Bruselu

Letošní Jeden svět v Bruselu se kvůli koronavirové epidemii bohužel neuskuteční. Pevně věříme, že v příštím roce jeho konání již nebude stát nic v cestě.

Jeden svět v Bruselu pořádá společnost Člověk v tísni ve spolupráci se Stálým zastoupením České republiky při EU, Českým centrem v Bruselu a Evropským parlamentem. Z programu pražského festivalu  vybereme ty nejzásadnější dokumenty o lidských právech, skrze které následně otevíráme aktuální lidskoprávní témata v sídle významných evropských institucí a organizací. Jeden svět v Bruselu v pofilmových debatách každoročně uvítá řadu odborníků, obhájců lidských práv i filmových tvůrců. 
 
Mezi stálé místní partnery patří Human Rights and Democracy Network, Velvyslanectví Norského království a United Nations Regional Information Centre. Na jednotlivých projekcích a pofilmových debatách se podílejí další partneři z řad nevládních a mezinárodních organizací. Projekce se konají v budově Stálého zastoupení ČR při EU, hlavní bruselské kulturní instituci Bozar, Evropském parlamentu, Norway House, Cinema Galeries, Pražském domě a House of European History.