Utajený život prasat

(The Secret Lives of Pigs)

Utajený život prasat

Norští farmáři se pyšní proklamacemi o vysokém životním standardu svých zvířat, ale přesvědčit se o tom oficiálně není možné. Učitelka Norun Haugen se proto vydala na prasečí farmy se skrytou kamerou.

Každý z nás ví, že maso na talíři pochází ze zabitého zvířete. Záběry ze skryté kamery, které Norun natáčela po dobu pěti let ale odhalují, že smrt je pro prasata mnohdy vysvobozením, na které dlouho čekají. Viníkem jsou na první pohled jednotliví farmáři, snímek však přesvědčivě dokládá, že problém tkví ve špatně nastaveném systému, v němž se spotřeba masa a tlak na nízké ceny neustále zvyšuje, takže se ze zvířat navzdory všem zákonným deklaracím stávají pouhé komodity. Tento systém však utváří celá konzumní společnost – my všichni. Je tedy možné dosáhnout skutečné změny?

Impact

Zlepšení podmínek života zvířat v chovech v českém prostředí řeší například organizace OBRAZ – Obránci zvířat. Prostřednictvím jejich online formuláře můžete nahlásit týrání zvířat. OBRAZ hlášení zpracuje a v některých případech i podrobněji zdokumentuje. Tuto a další aktivity můžete finančně podpořit nebo se do aktivit přímo zapojit.

Česká premiéra

O filmu

Režie: Ola Waagen
Norsko
2019 | 52 min.

Jazyk:

Titulky:

Kategorie

Režie

Projekce