Světové ekonomické fórum

(The Forum)

Už půl století se nejvlivnější lidé planety sjíždějí na Světové ekonomické fórum v Davosu, jež jim skýtá jedinečnou platformu k řešení globálních problémů. Nakolik je tato příležitost využita?

Od roku 1971 se v Davosu rok co rok scházejí významní státníci, podnikatelé i aktivisté, aby společně přemítali, jak zlepšit svět. Tedy podle některých. Podle jiných jde o sraz elitářů, kteří přes líbivá hesla chrání neudržitelný status quo. Snímek oba tyto pohledy reflektuje, především však nechává zákulisní události vyvstat v takové šíři, aby si divák učinil obrázek vlastní. Velký prostor je věnován diskusím o nejpalčivějším problému současnosti, environmentální krizi, a několika výrazným postávám, které se snaží přenést debatu i mezi nejširší veřejnost. Hlavní pozornost se upíná k zakladateli akce Klausi Schwabovi, jenž svými komentáři objasňuje filozofii pořadatelů. Z drobných organizačních dilemat se přitom průběžně vynořují závažné otázky a neduhy trápící celou planetu.

Česká premiéra

O filmu

Režie: Marcus Vetter
Německo, Švýcarsko
2019 | 115 min.

Jazyk: Anglicky, Německy

Titulky: Anglické

Kategorie

Panorama

Režie

Marcus Vetter

Bude hostem festivalu dne
13.03 - 15.03 2020

Filmografie
2019 - Světové ekonomické fórum
2016 - Das Versprechen
2014 - The Forecaster
2013 - The International Criminal Court

Marcus Vetter

Projekce

Další filmy z tematické kategorie Panorama

Buddha v Africe

Buddha v Africe

Sirotčinec Amitofo Care Center (ACC) v Malawi, provozovaný tchajwanským buddhistickým řádem Fo Kuang Šan, nabízí mladým lidem naději na budoucnost výměnou za oddanost a poslušnost.

Dopis

Dopis

Čtyřiadevadesátiletá nebojácná Margaret musí čelit nařčení z čarodějnictví, s kterým přišli někteří členové její vlastní rodiny. V Keni se desítky starých žen i mužů stávají obětí lynče kvůli obvinění z čarodějnictví, z něhož je nezřídka osočují vlastní příbuzní.

Feministryně

Feministryně

Zákulisí nejvyšší světové politiky pohledem bývalé švédské ministryně zahraničí Margot Wallström, která si při nástupu do funkce předsevzala, že bude prosazovat feministickou zahraniční politiku.

Letní vojna

Letní vojna

Jasmína a Nikita (přezdívaný "Jestřáb") se těší na dvoutýdenní letní tábor. Každoročně ho pro ně a stovky dalších ukrajinských dětí připravuje krajně nacionalistický batalion Azov.

Manželský pár

Manželský pár

Love story mezi Sidsel a Christianem, kteří mají oba Downův syndrom, je příběhem obyčejného manželství, v němž je respekt a vzájemné porozumění nejdůležitějším pojítkem.

Pokrok v Údolí nevědomých

Pokrok v Údolí nevědomých

Bývalí zaměstnanci východoněmecké továrny se v jejím komplexu pouštějí do kulturní výměny se syrskými migranty, kteří tentýž objekt před časem poznali v jiném kontextu: našli zde dočasný azyl.

Světové ekonomické fórum

Světové ekonomické fórum

Už půl století se nejvlivnější lidé planety sjíždějí na Světové ekonomické fórum v Davosu, jež jim skýtá jedinečnou platformu k řešení globálních problémů. Nakolik je tato příležitost využita?

Válečný fotograf

Válečný fotograf

Intimní portrét muže, který pětadvacet let fotografuje válku, avšak náhle musí čelit zcela nové výzvě. Život mu otevřel druhou frontu.

XY Chelsea

XY Chelsea

Pohled do života whistleblowerky Chelsea Manning, která se i po propuštění z vězení odmítá vzdát svého aktivismu a dál usiluje o vše, čemu věří.

Za mořem

Za mořem

Jak se zachováte, když nebudou klienti spokojeni s úklidem a začnou vás slovně i fyzicky napadat? Co uděláte, když vás budou chtít znásilnit? Tohle není kurz přežití, ale příprava filipínských služebných na jejich budoucí práci.

Země medu

Země medu

Mezinárodně oceňovaný snímek o divoké včelařce Atidže nabízí nejen pohled na mizející řemeslo v dechberoucích sceneriích hornaté oblasti Severní Makedonie, ale je i silným podobenstvím o stavu naší civilizace.