Led v ohni

(Ice on Fire)

Měnící se klima přináší celou řadu neblahých jevů, lze mu však čelit neméně pestrou škálou prostředků. Pokud ovšem lidstvo nepromarní čas, který vyprchává s každou kapkou tajícího ledu

Dokument natáčený v působivých sceneriích po celém světě slouží jako aktuální průvodce globálním oteplováním. Základní informace zprostředkovávají odborníci na změnu klimatu, kteří na konkrétních příkladech názorně objasňují, jak sbírají a vyhodnocují data, co z nich plyne a jak dalekosáhle se jejich prognózy již naplňují. Dokument klade největší důraz na to, co lze proti změně klimatu vlastně podnikat. Film z produkce Leonarda DiCapria, který k němu sám načetl komentář, navozuje v tomto směru opatrný optimismus: receptů je spousta a nekončí jen u obnovitelných zdrojů energie. Záleží však na tom, zda je zvládneme uplatnit včas.

Impact

Připojte svůj podpis k petici Greenpeace Spolu pro klima, která vyzývá českou vládu k omezení spalování fosilních paliv a k přechodu na získávání energie z obnovitelných zdrojů. Greenpeace je spolu s dalšími českými organizacemi členem Klimatické koalice, která se společnými silami snaží o šíření povědomí o klimatických změnách v českém prostředí.

O filmu

Režie: Leila Conners
Norsko, Německo, Velká Británie, Švýcarsko, USA, Island, Francie, Chorvatsko
2019 | 88 min.

Jazyk:

Titulky:

Kategorie

Režie

Projekce