Led v ohni

(Ice on Fire)

Měnící se klima přináší celou řadu neblahých jevů, lze mu však čelit neméně pestrou škálou prostředků. Pokud ovšem lidstvo nepromarní čas, který vyprchává s každou kapkou tajícího ledu

Dokument natáčený v působivých sceneriích po celém světě slouží jako aktuální průvodce globálním oteplováním. Základní informace zprostředkovávají odborníci na změnu klimatu, kteří na konkrétních příkladech názorně objasňují, jak sbírají a vyhodnocují data, co z nich plyne a jak dalekosáhle se jejich prognózy již naplňují. Dokument klade největší důraz na to, co lze proti změně klimatu vlastně podnikat. Film z produkce Leonarda DiCapria, který k němu sám načetl komentář, navozuje v tomto směru opatrný optimismus: receptů je spousta a nekončí jen u obnovitelných zdrojů energie. Záleží však na tom, zda je zvládneme uplatnit včas.

Impact

Připojte svůj podpis k petici Greenpeace Spolu pro klima, která vyzývá českou vládu k omezení spalování fosilních paliv a k přechodu na získávání energie z obnovitelných zdrojů. Greenpeace je spolu s dalšími českými organizacemi členem Klimatické koalice, která se společnými silami snaží o šíření povědomí o klimatických změnách v českém prostředí.

O filmu

Režie: Leila Conners
Norsko, Německo, Velká Británie, Švýcarsko, USA, Island, Francie, Chorvatsko
2019 | 88 min.

Jazyk:

Titulky:

Kategorie

Zemětaje

Režie

Leila Conners

Filmografie
2019 - Led v ohni
2017 - The Arrow of Time
2017 - We the People 2.0
2015 - Biomimicry

Leila Conners

Projekce

Další filmy z tematické kategorie Zemětaje

Češi jsou výborní houbaři

Češi jsou výborní houbaři

Jak by se lopocení homo sapiens jevilo mimozemské inteligenci? Co by mimozemšťané říkali na lidské zacházení s naší planetou? A čím by se v péči o přírodu vymykali zrovna Češi?

Led v ohni

Led v ohni

Měnící se klima přináší celou řadu neblahých jevů, lze mu však čelit neméně pestrou škálou prostředků. Pokud ovšem lidstvo nepromarní čas, který vyprchává s každou kapkou tajícího ledu

Měděné hory

Měděné hory

Čeljabinská oblast je ohniskem ruského hutního průmyslu. Ten se však neúprosně podepisuje na životním prostředí i zdraví obyvatel a jeho důsledky místy přerůstají v ekologickou katastrofu.

Město plné smogu

Město plné smogu

Čína, dlouhodobě sužovaná smogem, vyhlásila válku „za obranu modrého nebe“. Ve městě Lang-fang poblíž Pekingu se v rámci ní schyluje k důležité bitvě.

Nepřekročitelná mez - nahlas pro Hambach

Nepřekročitelná mez - nahlas pro Hambach

Obyvatelé německé uhelné pánve se stavějí proti těžbě, jež se má navzdory avizovanému odklonu od fosilních paliv dál rozšiřovat. V sázce je tamní příroda i jejich domovy. Kam až lze zajít v občanském odporu?

Poslední na světě

Poslední na světě

Poslední tři roky života „československého“ nosorožce Súdána, posledního samce svého druhu na světě, svědčí o paradoxu lidského upínání se k záchraně symbolu v situaci, která vyžaduje zásadnější změnu našeho chování vůči životu na planetě jako celku.

Sumercé

Sumercé

V kolumbijských horách se nachází unikátní ekosystém zvaný páramo, který poskytuje pitnou vodu většině obyvatel. Když se zde zkorumpovaná vláda rozhodne těžit uhlí, několik jedinců se postaví na odpor.

Svébytná půda

Svébytná půda

Komunita žijící v subarktické Kanadě na vlastní kůži denně zažívá, jak těžké může být obstarat nejzákladnější zemědělské produkty. Přes veškerou náročnost a projevující se environmentální změny si však chtějí uchovat svou svobodu a styl života.

Tohle zlato není pro Kalsaku

Tohle zlato není pro Kalsaku

Burkina Faso propadla zlaté horečce. Zahraniční firmy jí za svolení k těžbě nejcennějšího kovu slibují investice a blahobyt. Vesnice Kalsaka však už ví, jak krutě se ze zlatých snů procitá.

Utajený život prasat

Utajený život prasat

Norští farmáři se pyšní proklamacemi o vysokém životním standardu svých zvířat, ale přesvědčit se o tom oficiálně není možné. Učitelka Norun Haugen se proto vydala na prasečí farmy se skrytou kamerou.

V té vodě něco je

V té vodě něco je

Kanadská herečka Ellen Page se vydává na cestu po své rodné provincii Nové Skotsko. Hlavním impulzem k cestě a vytvoření tohoto snímku se stala stejnojmenná kniha Ingrid Waldron, která upozorňuje na nový fenomén: environmentální rasismus.