Lekce lásky

(Lessons of Love)

Po mnoho let dělala Jola přesně to, co se od ní očekávalo. Vdala se a vychovala šest dětí. Teď nechává minulost za sebou a ve svých devětašedesáti začíná znovu žít.

Rudá rtěnka, výrazné šperky a šaty, to je nová Jola, která si konečně dopřává to, o čem celý život pouze snila. Polská rodačka opouští svého agresivního manžela a vydává se jako znovuzrozená do další životní etapy. „Alespoň polovina polských mužů bije své ženy,“ říká a s vážnou tváří vzpomíná, jak v mládí otěhotněla a vdala se za nesprávného muže. V čase, který jí do konce života zbývá, se snaží všechny radosti života dohnat. Chodí s kamarádkami na pláž a přihlásila se na lekce zpěvu a tance, kde se potkává s Wojtkem, pravým gentlemanem, jenž s ní zachází jako s královnou. Sympatie jsou vzájemné, a tak si Jola ve vizuálně podmanivém dokumentu klade zásadní otázku. Mám to ještě jednou zkusit, nebo jsou všichni muži ve své podstatě stejní?

Impact

Životní lásku může člověk nalézt v jakémkoli věku. V Česku vám k tomu může pomoci online seznamka organizace Elpida, kde má profil více než 700 seniorů a seniorek z celého Česka. Preferujete-li raději setkávání v reálném životě, Elpida nabízí také pestrý program kurzů, přednášek, cvičení a dalších aktivit.

Česká premiéra

O filmu

Režie: Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja
Polsko
2019 | 75 min.

Jazyk: Polsky

Titulky: Anglické

Kategorie

Režie

Projekce