Přípravy vrcholí. Ladíme detaily a hledáme hosty i dobrovolníky

Festival už se nám kvapem blíží. Vypukne za měsíc! Naši dobrovolníci ale nezahálejí a pilně pracují na tom, aby byl pro vás třetí březnový týden nabitý lidskoprávními dokumenty tím nejlepším, co vám na jaře Brno nabídne. Náš tým se proto minulý víkend vydal za město do Kaprálova mlýnu obklopeného tichými lesy, aby se mohl lépe soustředit a doladit všechny přípravy. A taky se to povedlo!

 

Čas jsme věnovali především vybírání hostů na debaty, které jsou nedílnou součástí našich projekcí a které považujeme za třešničku na dortu festivalu. U desítek filmů se tak můžete těšit na zajímavé diskuze s různými odborníky či režiséry, kteří vám rádi povypráví své zkušenosti nebo příběhy. Nebude například chybět režisér filmu Postiženi muzikou Radovan Síbrt, který ukazuje zákulisí hudební skupiny The Tap Tap pacientů z Jedličkova ústavu. Dokument určitě stojí za zhlédnutí, můžete si ho tak rovnou zapsat do diáře!

 

Jeden svět ale není jen o filmech, to se ví. Chystáme pro vás taky doprovodný program v podobě výstav a každoročního Jarmarku neziskovek, který letos čeká pár vychytávek. A možná pro vás připravíme i nějaká další překvapení (#staytuned). Nezapomněli jsme ale ani na to, abychom festival zpřístupnili co nejvíce lidem. Snažíme se o to každý rok, ale víme, že je vždy co vylepšit. Myslíme na ty, pro které jsou běžné filmové projekce z jakýchkoli důvodů nepřístupné. Chystáme proto u filmů například audio popis pro nevidomé, speciální titulky pro neslyšící, ale i tlumočení do znakového jazyka. Potřeby jednotlivých skupin bereme vážně, proto vše konzultujeme s lidmi se specifickými potřebami v týmu u mimo něj. Mezi námi nechybí ani nejmenší děti, které mluví nejen do mamatata projekcí. 

 

Pro všechnu práci jsme málem zapomněli utužovat náš kolektiv. Nakonec jsme si ale střihli i parádní teambuilding, ve kterém jsme si procvičili znalosti nejen lidskoprávní. Dobrovolníci se třeba pokoušeli uhádnout téma i vizuály všech ročníků Jednoho světa. A že je letos v Brně už jednadvacátý ročník! Tak schválně, které z nich si pamatujete vy? 

 

Nebylo lehké všechny uhádnout, ale náš tým si díky kolektivní práci pokaždé poradil a o tom to je. Pokud byste měli zájem se toho všeho účastnit, neváhejte a přidejte se k nám. My jsem koneckonců vždy nadšení, když se tým rozrůstá o další lidi, kteří rádi přiloží ruku k dílu. Jestli vás tedy zajímá, jak chystáme festival, přidejte se v úterý v šest hodin večer ve Skautském institutu na Moravském náměstí. 

Naši dobrovolníci nezahálejí ani o víkendu.
Naši dobrovolníci nezahálejí ani o víkendu.
Odloženo!

Festival Jeden svět Brno se odkládá

V reakci na mimořádná opatření týkající se zamezení šíření koronaviru s okamžitou platností ODKLÁDÁME FESTIVAL JEDEN SVĚT 2020 V BRNĚ....

Jeden svět 2020 je s okamžitou platností přerušen / The One World 2020 is postponed until further notice

Festival Jeden svět 2020 je přerušen

V reakci na mimořádná opatření týkající se zamezení šíření koronaviru s okamžitou platností PŘERUŠUJEME FESTIVAL JEDEN SVĚT 2020. Rušíme...

Členové Klubu přátel mají nárok až na 3 vstupenky zdarma

Jste členem Klubu přátel Člověka v tísni? Přijďte si pro volňásky!

Každý ví, že pomáhat s Klubem přátel Člověka v tísni je nejen záslužné, ale i výhodné. Díky svému členství máte nárok také...

Daruj krev s Jedním světem!

Daruj krev s Jedním světem. Letos jedeme doslova na dřeň!

Již druhým rokem se diváci festivalu mohou zapojit do akce Daruj krev s Jedním světem.  Ale pozor!  Letos nepůjde “jen” o...

Naši dobrovolníci nezahálejí ani o víkendu.

Přípravy vrcholí. Ladíme detaily a hledáme hosty i dobrovolníky

Festival už se nám kvapem blíží. Vypukne za měsíc! Naši dobrovolníci ale nezahálejí a pilně pracují na tom, aby byl pro vás třetí březnový...

„Téma klimatické krize chceme ukázat v co nejširším měřítku,“ říká programový ředitel Jednoho světa Ondřej Moravec / “We hope to provide a broad overview of the climate crisis,“ festival’s programming director Ondřej Moravec.

Představujeme filmy, které naprší (a uschnou) v březnu

Klimatická změna a její dopady na lokální krajinu – to je téma, které se rozhodl akcentovat letošní Jeden svět pod heslem Až naprší...

Programová sobota proběhla 25. ledna 2020 v pražském prostoru Opero.

V regionech už je zaseto

Co se děje, co se děje? Sluníčko se na nás směje! I když v zimě je to lehce anomálie... ale i o tom je letošní ročníkové téma...

Téma letošního ročníku: Až naprší a uschne/This Year’s Theme: “Not till a hot January”

Až naprší a uschne. Jeden svět představil téma letošního ročníku.

Vysychající řeky, vyprahlá pole, prázdné studny. Klimatická změna se začíná dotýkat i našeho okolí. I díky tomu se o problému mluví nejen...

Jeden svět Olomouc

V regionech se nelení!

Zatím se tu sice úplně nezelení, ale už se pilně připravuje ročník 2020! V mnoha z 35 festivalových měst se místní týmy...

Přidejte se do našeho dobrovolnického týmu/Join our volunteer team

Jeden svět 2020 hledá dobrovolníky a dobrovolnice nejen v Praze!

Víte, že budete od 5. do 14. března v Praze a budete mít čas? Nebo byste chtěli pomoct s organizací festivalu ve svém městě?...

Jeden svět Plzeň

Jeden svět promítne v roce 2020 filmové dokumenty po celé ČR

Třicet pět! Přesně tolik bude českých, moravských a slezských měst, v nichž s koncem pražské části festivalu propukne Jeden svět. Diváci...

Výjezdní zasedání regionálních koordinátorů festivalu

Co jsme vytáhli z Poličky? Nové ročníkové téma i regionální porotu

Tradiční výjezdní zasedání regionálních koordinátorů festivalu Jeden svět letos proběhlo od 29. 11. do 1. 12. 2019. Po mnoha letech jsme...