Doprovodný programkoncert

Písničkář Dan Vertígo

19. 03. 2019

Kino Svět
Havlíčkova 968/7, Znojmo

výstava

Impulsy Rotary

19. 03. - 22. 03. 2019

Kino Svět
Havlíčkova 968/7, Znojmo

doprovodná akce

Virtuální zóna Jednoho světa

19. 03. - 22. 03. 2019

Infinity Laser Game
Obroková 16, Znojmo

Jana Alexová

Hlavní koordinátorka

Každý z nás hledá ve svém životě bezpečné místo. Pro někoho je to rodná země, pro jiné třeba rodina nebo přátelé, se kterými se cítí dobře, ať už jsou kdekoli. Může ale takových bezpečných míst být nekonečně mnoho nebo naše životy neustále něco ohrožuje? Kde jsou hranice našich pelíšků a je dobré je někdy překročit? Právě tyto otázky bychom rádi letos ve Znojmě prozkoumali.

Hned v úvodním filmu Bohové z Molenbeeku se podíváme do provařené bruselské čtvrti. Pro někoho je líheň radikálů, pro jiné domov plný zajímavých setkání. Jak vypadá nenávist v podání bílého muže, zase bolestně zjistili v Norsku. V unikátním dokumentu Rekonstrukce Utøyi se vrátíme k jednomu z největší teroristických útoků současnosti. O tom, co naši společnost rozděluje a co spojuje, pak budeme diskutovat po snímku Dobrá změna v Polsku.

Naši bezpečnou blízkost mohou prolomit i nemoci. Ve filmech Začít znovu nebo Láska a prázdná slova prozkoumáme, co nám berou i co nám mohou dát. Hranice samozřejmě můžeme překročit i přímo v realitě. Příběh cesty kolem světa je krásnou ukázkou toho, že přestože žijeme na různých místech a jsme součástí rozličných kultur, je stále řada věcí, které nás spojují. Vesnice plavajících krav zase vypráví úsměvný příběh o malých nedorozuměních ve společně sdíleném světě.

Kromě devíti večerních dokumentů jsme pro vás připravili i zajímavé technologické experimenty. V naší Virtuální zóně čekají zážitky, které se vám vryjí pod kůži. Vyzkoušíte si například, jak se člověk cítí v maniodepresivních stavech nebo třeba při výslechu v totalitní zemi.

V Kině Svět a v Infinity Laser Game aréně si budeme bezpečně blízcí od 19. 3. do 22. 3. 2019.

Autor textu: koordinátor David Grossmann

https://www.znojmocity.cz/
https://www.znojemskabeseda.cz/
https://www.lasergameznojmo.cz/
https://www.rotary2240.org/znojmo/
https://www.vslechovice.cz/