Přístupnost


Golden Apple Cinema Zlín
nám. Míru 174, Zlín 760 01

golden-apple-zlin

Jak se dostat ke kinu?  

MHD: V těsné blízkosti Zlatého jablka jsou tři zastávky MHD. Ulice Dlouhá u obchodního domu BAŤA (170 metrů), ulice Dlouhá u obchodního centra ZLATÉ JABLKO (0 metrů) a náměstí Míru (270 metrů). Centrální autobusové a vlakové nádraží jsou vzdálené asi 800 metrů od obchodního centra. 

Autem: K dispozici je parkovací dům nákupního centra. V každém nadzemním podlaží je několik parkovacích míst pro OZP a výtah. 
 

Jak se dostat do kina?  

Do obchodního centra se lze dostat třemi vchody. 
Hlavní vchod je z náměstí Míru (nájezdní plošina). Bezbariérový vstup je z ulice Dlouhá, hned u zastávky MHD. Poslední vstup je podchodem z ulice Kvítková.  

Kino se nachází ve 2. patře obchodního centra za eskalátory. Pokladna je ve stejném patře přímo naproti výtahům. 

Bezbariérový vstup do prostorů kina je řešen dvěma výtahy, které jsou od vstupu z náměstí Míru v přízemí uprostřed po levé straně. Jeden z výtahů není k dispozici pro -1. podlaží. 
 

Jak je kino vybaveno?  

Kino má celkem šest kinosálů. V každém z nich jsou vyhrazena dvě místa v prvních řadách pro diváky na vozíku. Přístup k nim je zcela bezbariérový s výjimkou 1. sálu, který je vybaven šikmou schodišťovou plošinou. Zde je povolen vjezd pouze divákům na mechanickém vozíku. 

Občerstvení je možné zakoupit ve foyer před vstupem do sálů. 

Toalety v prostorách kina nejsou bezbariérové. 
Bezbariérové WC se nachází vedle výtahů naproti pokladen kina. Je nutné si na pokladnách kina zažádat o klíče. 

Před vchody do sálů a u pokladen se budou pohybovat dobrovolníci a organizátoři Jednoho světa. Poznáte je podle tmavých triček s bílým potiskem. Můžete se na ně obrátit s jakýmkoli dotazem.

 

Virtuální prohlídka kina: http://www.gacinema.cz/?go=kontakt

zlin-radek-sevcik

Radek Ševčík

Dramaturg

Vážený diváku, vážená divačko,

ve Zlíně festival otevřeme odvážným snímkem Reconstrukce Utoyi, který se originálním způsobem vrací k události z roku 2012, kdy pravicový extremista Breivik postřílel 69 mladistvých z politických důvodů. Jak rekonstrukce tragédie v režii skutečných přeživších zahýbe se skupinou mladých lidí? Jaké je rekonstruovat traumatické vzpomínky? Otázky zodpoví samotný dokument a po něm také váleční psychologové z Armády České republiky.

Ještě osobnější a intimnější bude dokument Láska a prázdná slova o vytrvalosti lásky v pozdním věku, kdy navíc vztah postihla velká bouře v podobě Alzheimerovy choroby. Debatovat přijedou zkušení sociální pracovníci ze zlínského Alzheimer centra. Nemůžu však nedoporučit třeba o něco odlehčenější feel-good dokument Vesnice plavajících krav o úsměvném střetu a vzájemném (ne)pochopení dvou zcela rozdílných světů – tradičních polských farmářů a bohémských německých hipíků.

Naší vůbec největší peckou bude český dokument z cyklu Český žurnál: Bratři Okamurovi pojednávající o politickém i rodinném fenoménu jménem Okamura. Režisér Filip Remunda zmapoval každého z bratrů a snažil se pochopit jejich spletité vztahy. Nesmírně zajímavá pak bude následující diskuze, na kterou přijal naše pozvání Hayato Okamura.

A až budeš mít po krk těžkých témat a tmy v kině, přijď na světlejší stránky života, tedy naši afterparty v čele s kapelou Mutanti hledají východisko.

Na viděnou v kině!

https://www.zlin.eu/
http://www.zlinskynocnik.cz/web/
https://zlinsky.denik.cz/
https://www.gacinema.cz/
zlin-jsem-ze-cerne
http://www.radiozlin.cz/
https://www.clovekvtisni.cz/
http://tvujnovysvet.cz/
https://www.greiner-gpi.com/cz/spolecnost/
https://www.playbag.cz/cs/
http://www.asociacedice.cz/
https://www.creativehill.cz/