Doprovodný programPrvní zlínské kino na lodi s Jedním světem!

01. 04. 2019 | 19:00–22:00h. | Bárka, Na požáře, Zlín

Jak nejlépe poznat tým Jednoho světa Zlína 2019?!
No přece při předfestivalovém promítání na Bárce!

Promítat budeme snímek Projekt Babička. Což znamená jediné!! Vemte babičku na kafe nebo dědu na pivo, v rámci projektu #kafesbabi, #pivosdedou!
A nebo si jen prostě přijďte za námi povykládat o Jednom světě, nebo jen tak o životě

Už teď se na vás všechny těší tým Jeden svět Zlín 2019!!!

zlin-radek-sevcik

Radek Ševčík

Dramaturg

Vážený diváku, vážená divačko,

ve Zlíně festival otevřeme odvážným snímkem Reconstrukce Utoyi, který se originálním způsobem vrací k události z roku 2012, kdy pravicový extremista Breivik postřílel 69 mladistvých z politických důvodů. Jak rekonstrukce tragédie v režii skutečných přeživších zahýbe se skupinou mladých lidí? Jaké je rekonstruovat traumatické vzpomínky? Otázky zodpoví samotný dokument a po něm také váleční psychologové z Armády České republiky.

Ještě osobnější a intimnější bude dokument Láska a prázdná slova o vytrvalosti lásky v pozdním věku, kdy navíc vztah postihla velká bouře v podobě Alzheimerovy choroby. Debatovat přijedou zkušení sociální pracovníci ze zlínského Alzheimer centra. Nemůžu však nedoporučit třeba o něco odlehčenější feel-good dokument Vesnice plavajících krav o úsměvném střetu a vzájemném (ne)pochopení dvou zcela rozdílných světů – tradičních polských farmářů a bohémských německých hipíků.

Naší vůbec největší peckou bude český dokument z cyklu Český žurnál: Bratři Okamurovi pojednávající o politickém i rodinném fenoménu jménem Okamura. Režisér Filip Remunda zmapoval každého z bratrů a snažil se pochopit jejich spletité vztahy. Nesmírně zajímavá pak bude následující diskuze, na kterou přijal naše pozvání Hayato Okamura.

A až budeš mít po krk těžkých témat a tmy v kině, přijď na světlejší stránky života, tedy naši afterparty v čele s kapelou Mutanti hledají východisko.

Na viděnou v kině!

https://www.zlin.eu/
http://www.zlinskynocnik.cz/web/
https://zlinsky.denik.cz/
https://www.gacinema.cz/
zlin-jsem-ze-cerne
http://www.radiozlin.cz/
https://www.clovekvtisni.cz/
http://tvujnovysvet.cz/
https://www.greiner-gpi.com/cz/spolecnost/
https://www.playbag.cz/cs/
http://www.asociacedice.cz/
https://www.creativehill.cz/