Doprovodný programJe libo #kafesbabi nebo #pivosdedou?

20. 03. - 07. 04. 2019 | Sklep 33, Tř. Tomáše Bati 190, 760 01 Zlín

Několik vybraných podniků se zapojilo do projektu #kafesbabi, který usiluje o posílení vztahů mezi mladou generací a generací prarodičů. Vezměte svoji babičku nebo dědu na kafe, pivko, čaj a užijte si speciální nabídku, kterou síť podniků zapojených do projektu připravila.

Součástí projektu je i projekce snímku Projekt Babička 1. 4. v 19:00 v Bárce. Vemte tam tedy babičku na kafe nebo dědu na pivo! A nebo si jen prostě přijďte za námi povykládat o Jednom světě, nebo jen tak o životě.

Podniky zapojené do projektu (od 20.3 do 7.4.):

zlin-radek-sevcik

Radek Ševčík

Dramaturg

Vážený diváku, vážená divačko,

ve Zlíně festival otevřeme odvážným snímkem Reconstrukce Utoyi, který se originálním způsobem vrací k události z roku 2012, kdy pravicový extremista Breivik postřílel 69 mladistvých z politických důvodů. Jak rekonstrukce tragédie v režii skutečných přeživších zahýbe se skupinou mladých lidí? Jaké je rekonstruovat traumatické vzpomínky? Otázky zodpoví samotný dokument a po něm také váleční psychologové z Armády České republiky.

Ještě osobnější a intimnější bude dokument Láska a prázdná slova o vytrvalosti lásky v pozdním věku, kdy navíc vztah postihla velká bouře v podobě Alzheimerovy choroby. Debatovat přijedou zkušení sociální pracovníci ze zlínského Alzheimer centra. Nemůžu však nedoporučit třeba o něco odlehčenější feel-good dokument Vesnice plavajících krav o úsměvném střetu a vzájemném (ne)pochopení dvou zcela rozdílných světů – tradičních polských farmářů a bohémských německých hipíků.

Naší vůbec největší peckou bude český dokument z cyklu Český žurnál: Bratři Okamurovi pojednávající o politickém i rodinném fenoménu jménem Okamura. Režisér Filip Remunda zmapoval každého z bratrů a snažil se pochopit jejich spletité vztahy. Nesmírně zajímavá pak bude následující diskuze, na kterou přijal naše pozvání Hayato Okamura.

A až budeš mít po krk těžkých témat a tmy v kině, přijď na světlejší stránky života, tedy naši afterparty v čele s kapelou Mutanti hledají východisko.

Na viděnou v kině!

https://www.zlin.eu/
http://www.zlinskynocnik.cz/web/
https://zlinsky.denik.cz/
https://www.gacinema.cz/
zlin-jsem-ze-cerne
http://www.radiozlin.cz/
https://www.clovekvtisni.cz/
http://tvujnovysvet.cz/
https://www.greiner-gpi.com/cz/spolecnost/
https://www.playbag.cz/cs/
http://www.asociacedice.cz/
https://www.creativehill.cz/