Doprovodný programMilada

09. 04. 2019 | 18:30h. | Malá scéna, Havlíčkova 621, Ústí nad Orlicí

Proces s Miladou Horákovou a spol. byl vykonstruovaným politickým procesem, kterým se vládnoucí KSČ po roce 1948 snažila upevnit svou mocenskou pozici v Československu. Jelikož celý soudní proces probíhal podle předepsaných scénářů, máme možnost na divadelní prkna přenést děsivou realitu 50. let.

Prožijte soudní proces, v němž nehrálo hlavní roli právo, ale nenávist k lidem, pro něž byla svoboda a demokracie skutečnou hodnotou, pro kterou stojí za to bojovat. Fakultní divadelní společnost (Právnická fakulta Masarykovy univerzity) vás zve na polodokumentární inscenaci Milada v rámci Jednoho světa Ústí nad Orlicí.

Vstupné dobrovolné

okynko-uno

Petr Kulhavý

Dramaturg festivalu

STEJNĚ JAKO V MINULÝCH ROČNÍCÍCH JSME SE I LETOS SNAŽILI POSKÁDAT FILMOVÝ PROGRAM TAK, ABY TO DÁVALO „NĚJAKÝ SMYSL“.

SNAŽILI JSME SE, OVŠEM ZDA SE NÁM TO PODAŘILO MUSÍTE POSOUDIT SAMI.

Festival startuje „extremistickou“ sobotu, kdy uvidíte (mimo jiné) film Dát extremismu sbohem. Po jeho projekci s Vámi/námi bude diskutovat novinářka Fatima Rahimi a Jan Charvát, autor knihy Současný politický extremismus a radikalismus.

Během „ženské“ neděle v Ústí nad Orlicí přivítáme válečnou reportérku Markétu Kutilovou, která s Vámi/námi bude debatovat po filmech Ženy s náušnicemi ze střelného prachu a Na jejích bedrech.

Festival pokračuje „ekologickým“ pondělkem – filmy Anoteho archa a Vrt.

Po úterní přestávce vyplněné divadlem Milada (Horáková) přichází „středoevropská“ středa s debatou Eugena Gála a Petra Justa po filmu Maďarsko a „světový“ čtvrtek s filmem Kibera: příběh slumu.

Pátek je určen nejen „mladým“, těšit se mohou na film #FollowMe, který rozkrývá pozadí sociální sítě Instagram.

Finálovým a zároveň posledním dnem festivalu je „pohodová“ sobota, která vyvrcholí překrásným filmem Příběh kolem světa.

Přijďte, my Vás zveme… Jste vítáni…

https://www.ustinadorlici.cz/cs/
https://www.contipro.cz/
http://acetrade.cz/
http://www.konzumuo.cz/
https://www.msuo.cz/
https://www.radioorlicko.cz/
http://www.oiktv.cz/