Školní projekce

Datum konání: 25. 03. – 3. 04.

V rámci festivalu Jeden svět probíhají v dopoledních hodinách projekce pro školy vždy od 8:00, 10:00 a 12:00 hodin. Letos je o tyto projekce velký zájem a termíny nám postupně mizí. Zbývá už jen pár volných v časech od 12:00 hodin. Tak stejně jako minulý rok povedou debaty pro základní školy proškolení moderátoři. Žáci 8., 9. ročníků a studenti středních škol se mohou těšit na debaty se zajímavými hosty, odborníky v dané probematice. Jedním z těchto hostů bude Tomáš Racek, který se objeví jako host k filmu Follow me. Tento film patří v letošním roce mezi top filmy a jeho promítaní se uskuteční ve více termínech.
K dnešnímu dni je na školní projekce nahlášeno celkem 2500 žáků a studentů z různých škol. Pokud máte zájem o projekce pro základní a střední školy, můžete se ještě hlásit. Není čas, ztrácet čas...

Kde budeme promítat:
Veřejný sál Hraničář (kapacita 300 lidí)

Vstupné:
Vstupné je 50 Kč na žáka a pedagogové mají vstup zdarma.

Nabídka filmů:
Jeden svět dětem (8 – 13 let) jsou určeny pro mladší žáky základních škol. Můžete vybírat ze dvou projekcí - pásem tří krátkých filmů, které jsou sestaveny dle věku diváků. Po každém filmu s dětmi pracuje zkušený moderátor. Zahraniční snímky jsou vždy opatřeny českým dabingem.
Jeden svět pro studentky a studenty (14 – 20 let) je určen pro starší žáky základních škol a studenty středních škol. Zahraniční filmy jsou opatřeny českými titulky. Po každé projekci následuje moderovaná beseda s hostem. U každého snímku je uveden doporučený věk diváků. U každého filmu jsou uvedena průřezová témata, pro která lze daný snímek použít.

Přihlásit se můžete kdykoliv, i v průběhu festivalu.

Kontaktujte koordinátorku školních projekcí:
Lenka Stiborová
Lenka.stiborova@clovekvtisni.cz
tel.: 777 787 419

usti-lab-pavlina

Pavlína Havlenová

Hlavní koordinátorka

Když se letos dívám na filmy, které jsme do Ústí vybrali, až teď mi dochází, jak moc souvisí s hlavním tématem festivalu, kterým je Bezpečná blízkost. Příběhy našich hrdinů jsou někdy všední, někdy neobyčejné. Snad ani jednou se však neobejdou bez otázky – jak blízko si koho můžu pustit, abych se ještě cítila dobře. A není tohle už moc?

Budeme sledovat vztah vnuka a jeho babičky, která odmítá jeho homosexualitu ve filmu Bezpodmínečná láska. Nebo dvojici, která se rozhodla procestovat celý svět prostřednictvím stopování. Jak moc bezpečné je pustit si k tělu „spřízněné duše“ z různých extremistických hnutí a jak těžké je se od nich odpoutat? A lze žít s člověkem, který je odsouzen za sňatkové podvodnictví? Kolik blízkosti a zároveň odcizení se dá vydržet v životě s člověkem s Alzheimerovou chorobou?

Témata letošního Jednoho světa jsou pestrá, nahlédněte do našeho programu a těšíme se na Vás nebezpečně blízko, v Hraničáři!

https://www.komunitninadace.cz/
https://www.komunitninadace.cz/fond/fond-renesance-martina-hausenblase/
https://www.usti-nad-labem.cz/cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
https://hranicar-usti.cz/
http://www.gymjat.cz/
https://www.svkul.cz/
https://www.ujep.cz