Přístupnost

Veřejný sál Hraničář
Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem

UL_Hranicar_1

Jak se dostat ke kinu? 

MHD: trolejbusová a autobusová zastávka je vzdálena asi 50 m od Veřejného sálu Hraničář (i nízkopodlažní autobusy/trolejbusy). Cesta od zastávky ke kinu je bezbariérová. 

Autem: kino nemá parkoviště vyhrazené pro diváky, možnost parkování je v přilehlých ulicích. Krátkodobě lze zastavit i přímo před hlavním vchodem do kina. 

UL_Hranicar_vchod

Jak se dostat do kina? 

Hlavní vstup z ulice Prokopa Diviše, dvoukřídlé samouzavírací dveře. 
Pro vstup diváků na vozíku nutná asistence (naši dobrovolníci i zaměstnanci kina budou připraveni pomoct. Případně je možné volat na telefonní číslo +420 734 428 393). 
Hlavním vchodem divák vejde přímo do foyer a kavárny. 

UL_Hranicar

Jak je kino vybaveno? 

Pokladna: nachází se ve foyer, vpravo od hlavního vstupu, pult je ve výšce 90 cm. 
Šatna: není bezbariérová, nachází se naproti hlavnímu vchodu, vedou k ní 4 schody. 
Vstup do kinosálu bohužel není bezbariérový, avšak rádi Vám nabídneme asistenci. Náš tým i tým Veřejného sálu Hraničář Vám bude k dispozici. V kinosále jsou vyhrazena místa pro diváky na vozíku, a to v první řadě. Do kinosálu je možné přinést vlastní občerstvení a nápoje z kavárny. 
WC: bezbariérová toaleta není k dispozici. 
Kavárna Cafė ve Foyer: vstup bezbariérový, bar ve výšce 120 cm

UL_Hranicar_sal

Kontakty:
Kristýna Jelínková (koordinátorka Jednoho světa pro všechny): +420 734 428 393
Jana Stejskalová (administrátorka Veřejného sálu Hraničář): +420 776 448 308

usti-lab-pavlina

Pavlína Havlenová

Hlavní koordinátorka

Když se letos dívám na filmy, které jsme do Ústí vybrali, až teď mi dochází, jak moc souvisí s hlavním tématem festivalu, kterým je Bezpečná blízkost. Příběhy našich hrdinů jsou někdy všední, někdy neobyčejné. Snad ani jednou se však neobejdou bez otázky – jak blízko si koho můžu pustit, abych se ještě cítila dobře. A není tohle už moc?

Budeme sledovat vztah vnuka a jeho babičky, která odmítá jeho homosexualitu ve filmu Bezpodmínečná láska. Nebo dvojici, která se rozhodla procestovat celý svět prostřednictvím stopování. Jak moc bezpečné je pustit si k tělu „spřízněné duše“ z různých extremistických hnutí a jak těžké je se od nich odpoutat? A lze žít s člověkem, který je odsouzen za sňatkové podvodnictví? Kolik blízkosti a zároveň odcizení se dá vydržet v životě s člověkem s Alzheimerovou chorobou?

Témata letošního Jednoho světa jsou pestrá, nahlédněte do našeho programu a těšíme se na Vás nebezpečně blízko, v Hraničáři!

https://www.komunitninadace.cz/
https://www.komunitninadace.cz/fond/fond-renesance-martina-hausenblase/
https://www.usti-nad-labem.cz/cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
https://hranicar-usti.cz/
http://www.gymjat.cz/
https://www.svkul.cz/
https://www.ujep.cz