Školní projekce


Datum konání: 11. 03. – 29. 03.

Koordinátorka školních projekcí:
Jana Drobná
jana.drobna@mkuh.cz
tel.: 724 530 455

Nabídka filmů:
Jeden svět dětem (8 – 13 let)
Jeden svět pro studentky a studenty (14 – 20 let)

Kde budeme promítat:
Kino Hvězda (kapacita 348 lidí)

Do kdy se nahlásit:
Uzávěrka školních projekcí bude 28. února 2019. Projekce si, prosím, rezervujte včas.

Vstupné na školní projekce je 40 Kč za žáka/studenta.

uh-petr

Petr Štěrba

Dramaturg

Letošní festival zahájíme působivým snímkem Na jejích bedrech, který vyhrál cenu za režii na festivalu v Sundance. Program opět nabízí široké spektrum lokálních i globálních témat, takže věřím, že si v něm najdete filmy, které Vás zaujmou. Osobně bych Vás rád pozval, ať se přijdete podívat na Příběh cesty kolem světa a Duši Severu. Příběh cesty kolem světa vypráví o cestě mladého německého páru, kteří se po zemi vydají na Východ, aby se domů vrátili ze Západu. Festival Jeden Svět, je pro mě způsobem, jak se dozvědět něco o tom, jaké problémy řeší lidé jinde ve světě, a tento film ukazuje, že všude na světě může být hezky a dobře. A to je zpráva, na kterou bychom, myslím, neměli zapomínat. A pozitivně vyznívá i Duše Severu, film o každodenní realitě dneška, o Steveovi, který si i přes své zadlužení a osobní těžkosti uvědomuje, na čem v jeho životě záleží. 

Letošní téma Bezpečná blízkost ukazuje, pozitivní, ale také stinné stránky propojeného světa. Vizuálně působivý Vítejte v Sodomě ukáže, kde nejspíš skončí Váš starý počítač či telefon, až si rozhodnete pořídit nový. Jestli se Vy nebo Vaši rodiče staráte o své prarodiče, tak bych Vám doporučil jihoamerický snímek nazvaný América. Téma sociálních sítí a především Instagramu přináší #FollowMe. A současně bych rád, aby nezapadnul ani dokument O čem sní pankáči, kterým festival zakončíme, a který ukazuje o mnoho víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Obrazy současné Indonésie, kde mladí lidé stejně jako my řeší vztahy se svými rodiči a svou pozici ve společnosti, z níž se snaží najít co nejlepší východisko. 

V letošním roce pokračujeme ve zpřístupňovaní programu lidem s fyzickým či psychickým znevýhodněním, představíme workshop s vodícími psy a těšit se můžete na sekci věnovanou virtuální realitě.