Doprovodný programfestivalová předprojekce

Piripkura + host: Radana Dungelová (fotografka)

13. 03. 2019

Café Portal
Masarykovo nám. 35, Uherské Hradiště

happening

Bezpečná blízkost: potisk triček a happening

13. 03. 2019

Masarykovo náměstí
Masarykovo náměstí, Uherské Hradiště

doprovodná akce

Hradišťský blešák (edice Jeden svět 2019)

24. 03. 2019

Kino Hvězda
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště

doprovodná akce

Virtuální realita

25. 03. - 29. 03. 2019

Kino Hvězda
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště

workshop

Jak pracuje vodící pes? (workshop s ukázkou – Středisko výcviku vodících psů ČR)

27. 03. 2019

Kino Hvězda
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště

koncert

Kintari (indonéská tanečně-hudební skupina)

29. 03. 2019

Kino Hvězda
Náměstí Míru 951, Uherské Hradiště

uh-petr

Petr Štěrba

Dramaturg

Letošní festival zahájíme působivým snímkem Na jejích bedrech, který vyhrál cenu za režii na festivalu v Sundance. Program opět nabízí široké spektrum lokálních i globálních témat, takže věřím, že si v něm najdete filmy, které Vás zaujmou. Osobně bych Vás rád pozval, ať se přijdete podívat na Příběh cesty kolem světa a Duši Severu. Příběh cesty kolem světa vypráví o cestě mladého německého páru, kteří se po zemi vydají na Východ, aby se domů vrátili ze Západu. Festival Jeden Svět, je pro mě způsobem, jak se dozvědět něco o tom, jaké problémy řeší lidé jinde ve světě, a tento film ukazuje, že všude na světě může být hezky a dobře. A to je zpráva, na kterou bychom, myslím, neměli zapomínat. A pozitivně vyznívá i Duše Severu, film o každodenní realitě dneška, o Steveovi, který si i přes své zadlužení a osobní těžkosti uvědomuje, na čem v jeho životě záleží. 

Letošní téma Bezpečná blízkost ukazuje, pozitivní, ale také stinné stránky propojeného světa. Vizuálně působivý Vítejte v Sodomě ukáže, kde nejspíš skončí Váš starý počítač či telefon, až si rozhodnete pořídit nový. Jestli se Vy nebo Vaši rodiče staráte o své prarodiče, tak bych Vám doporučil jihoamerický snímek nazvaný América. Téma sociálních sítí a především Instagramu přináší #FollowMe. A současně bych rád, aby nezapadnul ani dokument O čem sní pankáči, kterým festival zakončíme, a který ukazuje o mnoho víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Obrazy současné Indonésie, kde mladí lidé stejně jako my řeší vztahy se svými rodiči a svou pozici ve společnosti, z níž se snaží najít co nejlepší východisko. 

V letošním roce pokračujeme ve zpřístupňovaní programu lidem s fyzickým či psychickým znevýhodněním, představíme workshop s vodícími psy a těšit se můžete na sekci věnovanou virtuální realitě.