Přístupnost

Městská knihovna v Třebíči
Hasskova 102/2, Třebíč, 674 01

trebic-knihovna

Jak se dostanu na místo? 

Nejbližší zastávka autobusu: Karlovo náměstí (asi 300 m od promítacího místa) 
Autem: Parkovací místo vyhrazená pro OZP je na rohu Hasskovy a Jihlavské brány (80 m) a další na parkovištích na Karlově a Komenského náměstí. 

trebic-knihovna-vchod

Jak se dostanu do kina? 

Do knihovny se vchází dvojitými dvoukřídlými dveřmi, které se otevírají dovnitř. 

Promítací sál je ve 2. patře v „Hudební oddělení a zvuková knihovna”, lze využít výtah, který je asi pět metrů rovně od vchodu. 

V prostorách knihovny je rozmístěna žlutočerná navigace pro lepší orientaci. 

Vstupenky jsou k prodeji u stolku před vstupem do promítacího sálu asi půl hodiny před začátkem promítání. 

Jak je knihovna vybavena? 

Ve 2. patře je k dispozici samoobslužný bufet. 
Knihovna nemá šatnu, ale diváci mohou využít věšáků v sále, na vlastní zodpovědnost. 

Toalety se nachází ve 2. patře. Toalety nejsou bezbariérové.

trebic-michaela-detail

Michaela Doležalová

Koordinátorka školních projekcí

Vybírat filmy do našeho programu je každoročně náročná záležitost. Letos jsme chtěli, aby rozhodně nechyběl dokument, který je sice ze zahraničí, ale ze země, která nám není tak vzdálená, a ve spoustě ohledech s ní máme něco společného. Tím rozhodně dokument Dobrá změna v Polsku je.

V tomto dokumentu najdete hned několik podobností mezi situací v Polsku a Česku. Navíc spojuje má dvě oblíbená témata – ženy ve veřejném dění a aktivismus. Hlavní aktérky jsou totiž dvě ženy, aktivistky, ale z opačných táborů. Jedna je nespokojená se situací v zemi a s kroky tamní vlády, druhá naopak podporuje vládní stranu a prosazuje křesťanské hodnoty. V průběhu dokumentu je tak vidět hned několik situací, například demonstrace nebo návštěva nejvyšších představitelů země, které mají linku s událostmi v naší zemi.

Dobrá změna v Polsku je rozhodně dokument, jehož dění vás až překvapí tím, jak nám může být blízké. Ostatně o blízkosti, bezpečné blízkosti je i celý letošní festival a vy byste na něm tento dokument neměli minout.