Festivalová místa a vstupné


trebic-knihovna-m

Městská knihovna

Hasskova 102/2, Třebíč

+420 568 619 520

Web stránky místa

Mapa

Přístupné místo

 

Vstupné je 70 Kč na osobu.

Pro studenty středních škol je vstupné 60 Kč, žáky základních škol 50 Kč.

trebic-michaela-detail

Michaela Doležalová

Koordinátorka školních projekcí

Vybírat filmy do našeho programu je každoročně náročná záležitost. Letos jsme chtěli, aby rozhodně nechyběl dokument, který je sice ze zahraničí, ale ze země, která nám není tak vzdálená, a ve spoustě ohledech s ní máme něco společného. Tím rozhodně dokument Dobrá změna v Polsku je.

V tomto dokumentu najdete hned několik podobností mezi situací v Polsku a Česku. Navíc spojuje má dvě oblíbená témata – ženy ve veřejném dění a aktivismus. Hlavní aktérky jsou totiž dvě ženy, aktivistky, ale z opačných táborů. Jedna je nespokojená se situací v zemi a s kroky tamní vlády, druhá naopak podporuje vládní stranu a prosazuje křesťanské hodnoty. V průběhu dokumentu je tak vidět hned několik situací, například demonstrace nebo návštěva nejvyšších představitelů země, které mají linku s událostmi v naší zemi.

Dobrá změna v Polsku je rozhodně dokument, jehož dění vás až překvapí tím, jak nám může být blízké. Ostatně o blízkosti, bezpečné blízkosti je i celý letošní festival a vy byste na něm tento dokument neměli minout.