Školní projekce


Datum konání: 18. 03. – 21. 03.

Kontaktní osoba:
Markéta Alexová
marketa.alexova@jedensvettisnov.cz
tel.: 608 584 403

Nabídka filmů:
Jeden svět dětem (8 – 13 let)
Jeden svět pro studentky a studenty (14 – 20 let)

Kde budeme promítat:
Kino Svratka (kapacita cca 250 lidí)

Vstupné je 50 Kč za žáka/studenta.

jan-pernica

Jan Pernica

Hlavní koordinátor

Vážení přátelé, příznivci kvalitních dokumentů a festivalu Jeden svět,

dovolte mi, abych Vás jménem všech, kteří se na festivalu podílejí, pozval na již osmý ročník festivalu Jeden svět Tišnov.  

Téma letošního ročníku “Bezpečná blízkost” odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač je každý jiný, dokáží porozumět a naslouchat. Věřím, že letošní festivalový výběr by mohl být právě takovým tématicky spojujícím, bezpečným a blízkým prostorem.

Festival zahájí již ve čtvrtek film Na jejích bedrech, který připomene silný příběh nositelky Nobelovy ceny míru Nadjy Muradové a její boj za práva jezídů. Do odlišného prostředí vezme diváky film Český žurnál: Bratři Okamurové, jenž nabídne zajímavé srovnání životních osudů známé bratrské trojice. Z pátečního programu lze doporučit vizuálně velice podmanivý snímek Vítejte v Sodomě, ve kterém se dozvíte nejen to, kde leží Sodoma, ale i jaký bude osud vašeho mobilního telefonu nebo tabletu. Sobotní program uvede v rámci projektu MamaTata kino film Čonhova planeta, který nás zavede k dětem do Jižní Koreje a ukáže, jak lze také přistupovat k dětem s poruchami chování. Aktuálního tématu rozdělené společnosti v Polsku si všímá další sobotní film Dobrá změna v Polsku. Festival zakončí snímek Kapela, dokumentární čardáš z východního Slovenska, na který ve foyer kina naváže závěrečný večírek s cimbálovou muzikou Tomáše Zouhara - Cémtézékom.

Festival se koná ve spolupráci s komunitní školou ZaHRAda, MěKS Tišnov a jsme rádi, že se i letos se můžeme spolehnout na záštitu starosty Tišnova pana Jiřího Dospíšila.

http://www.tisnov.cz/
https://www.mekstisnov.cz/
https://www.facebook.com/skolazahrada/
http://www.subterra.cz/mainpage.tab.cs.aspx
http://tepos.cz/
http://lekarnaarnica.cz/
https://www.e-pohon.cz/