Přístupnost

Kino Svět Tábor
Nám. Fr. Křižíka 1291, Tábor

tabor-kino-svet-vstup

Jak se dostat ke kinu? 

MHD
MHD (č. 10, 11, 13, 14, 16, 17, 20, 21, 30, 31, 60, 61 – všechny spoje obsluhují nízkopodlažní vozy): autobusové zastávka Křižíkovo náměstí je od kina ve vzdálenosti zhruba 120 m, dolní zastávka U Reálky zhruba 180 m. 

Parkování
Z pravé strany kina je několik placených parkovacích míst včetně místa pro OTP. 
Další placená parkoviště jsou v přilehlé Palackého ulici, v ulici 9. května (30 Kč/hod) či v parkovacím domě (40 Kč/den) naproti zastávce U Reálky. 
Více informací o parkování, včetně míst vyhrazených pro OZP najdete zde: http://www.taborcz.eu/parkovani/gs-1486.  

Jak se dostat do kina? 

Hlavní vchod má dvoje samozavírací dveře, celkem 10 schodů do foyer. 
Sál se nachází naproti hlavnímu vstupu. 
Bezbariérový přístup je z druhé strany (zezadu) budovy z ulice Heršlova.  

tabor-kino-svet-sal

Jak je kino vybaveno? 

Pokladna se nachází ve foyer, po levé straně. Pult je ve výšce zhruba 80 cm.

V sále jsou vyhrazena dvě místa pro diváky na vozíku, a po pravé a levé straně první řady.

Prostor má bezbariérovou toaletu.

 

Městská knihovna – pobočka Sídliště nad Lužnicí 
Vídeňská 2931, Tábor

tabor-knihovna-vstup

Jak se dostat ke knihovně? 

MHD (č. 10, 12; resp. 10, 11, 13, 16, 17 – všechny spoje obsluhují nízkopodlažní vozy): Autobusová zastávka Sídliště nad Lužnicí- střed ( z kopce dolů, 220 m) nebo zastávka Sídliště nad Lužnicí (370 m) 

Parkování
Parkovat se dá přímo v ulici Vídeňská, případně v dalších přilehlých ulicích sídliště zdarma.  

tabor-knihovna-uvnitr

Jak se dostat do knihovny 

Při vstupu do knihovny je nutné překonat jeden schod (výška schodu je 12 cm), zbytek prostoru je bezbariérový. Počet míst pro diváky na vozíku není omezen. 

Prostor má bezbariérovou toaletu.

 

Cafe & Gallery MP7
Žižkovo náměstí 7, Tábor

tabor-mp7-vstup

Jak se dostat ke kavárně? 

MHD
MHD (č. 60, 61, pozor na malé frekvence odjezdů – všechny spoje obsluhují nízkopodlažní vozy): autobusové zastávka Žižkovo náměstí je zhruba 30 m od vstupu do kavárny.  

Parkování
Přímo před kavárnou je parkovací místo vyhrazené pro OZP. Dále jsou zde placená parkovací místa (30 Kč/ hod). Více informací o parkování, včetně míst vyhrazených pro OZP najdete zde: http://www.taborcz.eu/parkovani/gs-1486.  

Jak se dostat do kavárny?
Kavárna není bezbariérová, vedou do ní 3 schody, další 3 schody jsou nutné překonat k přístupu na toaletu a ke vstupu na bar. 

tabor-mp7-uvnitr

Lucie Šebánková_Tábor

Lucie Šebánková

Hlavní koordinátorka

Po všech článcích a debatách v médiích a na sociálních sítích o rozdělené společnosti se letos festival Jeden svět snaží zaměřit na to pozitivní. Na to, co nás spojuje, na čem můžeme stavět, co z nás dělá to, čemu říkáme MY. A jaká je bezpečná vzdálenost od někoho, kdo není MY? Motto letošního festivalu – Bezpečná blízkost, odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač je každý jiný, dokážou porozumět a naslouchat.

Přeneseme-li poselství do táborských reálií, říkáme zhruba toto: opusťme téma rekonstrukce Náměstí T.G.M., řešení Budějovické či děravé sochy na Křižíkáči a pojďme se naopak zaměřit na to, co nás spojuje – chvilky na náměstí, kdy umíme jasně vyjádřit, co se nám líbí a co ne, nadšení pro kvalitní hudbu a vzdělání, historie a tradice města.

Do Tábora přinášíme ke zhlédnutí z bezpečné blízkosti rekordních 14 snímků. Z nich necelá polovina je navíc doplněna i titulky pro neslyšící, dva filmy mají titulky anglické a jeden audiokomentář pro nevidomé diváky. Zahajovacím snímkem je Kapela – pozitivně laděný dokument Ladislava Kaboše, s nímž se můžete těšit i na pofilmovou debatu. Příběh o hudbě ze slovenské osady, která se dostala až na největší slovenský festival, doprovodí muzikanti z organizace Cheiron, která má Jeden svět pod svými křídly. Dále se na štědré obrazovce kina můžete těšit na ekologický dokument Vítejte v Sodomě, s debatou s Janem Charvátem z organizace Opravárna s.r.o., a úsměvné neohippie road movie Vesnici plavajících krav.

V roce 2019 přicházíme s prostorovou novinkou, a to pilotním promítáním na Sídlišti nad Lužnicí, na Sojčáku, v nově zrekonstruované pobočce městské knihovny. A moc se na tuto spolupráci těšíme. Uvedeme zde dva snímky – jeden český o seniorech Ještě nekončíme a ukrajinský Domácí zápas. Ostatní dokumenty hostí již tradičně ve svém neformálním prostředí kavárny MP7. Zde je třeba vyzdvihnout film o kupování followerů na Instagramu #FollowMe, niterný snímek Láska a prázdná slova či závěrečný snímek Bohové z Molenbeeku, který odkazuje na hledání duchovní identity malého chlapce.

Kromě filmů a debat s režiséry a dalšími odborníky se mohou příznivci festivalu těšit na workshop znakového jazyka a Braillova písma, literární večer a výstavy.