Školní projekce


DATUM KONÁNÍ: 1. – 5. 4. 2019

I letos můžete vyrazit se svými žáky a studenty do kina na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Po filmech budou následovat debaty, žáci a studenti tak budou mít možnost diskutovat o tom, co právě viděli a vyjádřit svůj názor.

TERMÍNY PROJEKCÍ: Projekce probíhají vždy od 9:00 či 11:00 hodin a i s následnou diskuzí trvají přibližně 1,5 hodiny. Čas začátku projekce lze případně po domluvě upravit.

KDE BUDEME PROMÍTAT:
Kino Sušice, Příkopy 178 – kapacita sálu 217 míst
Prostor, Lerchova 926 – kapacita sálu 40 míst

VSTUPNÉ:
Vstupné na projekci je 40 Kč na žáka/studenta. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.

NABÍDKA FILMŮ:
Jeden svět dětem (8 – 13 let) jsou určeny pro mladší žáky základních škol. Můžete vybírat ze dvou projekcí - pásem tří krátkých filmů, které jsou sestaveny dle věku diváků. Po každém filmu s dětmi pracuje zkušený moderátor. Zahraniční snímky jsou vždy opatřeny českým dabingem.
Jeden svět pro studentky a studenty (14 – 20 let) je určen pro starší žáky základních škol a studenty středních škol. Zahraniční filmy jsou opatřeny českými titulky. Po každé projekci následuje moderovaná beseda s hostem. U každého snímku je uveden doporučený věk diváků. U každého filmu jsou uvedena průřezová témata, pro která lze daný snímek použít.

JAK SE PŘIHLÁSIT:
1. Vyberete si projekci ze seznamu filmů na jsns.cz.
2. Dle vašich potřeb si vyberte termín od 1. do 5. dubna a čas začátku projekce.
3. Vybraný termín a film napište nebo zavolejte koordinátorovi školních projekcí: Jiří Klouda, 775 871 538, jiri.klouda@clovekvtisni.cz.