Přístupnost

Kino  Sušice 
Příkopy 178, Sušice

profil kino2

Jak se k nám dostanete? 

Autem – pro OZP je k dispozici jedno parkovací místo za kinem; k bezbariérovému nájezdu je to z parkoviště 30 metrů po dlažbě. Nájezd má hladký betonový povrch a jsou zde umístěny 3 bezbariérové boční vchody do jednotlivých prostor kina (ve foyer je pokladna a WC, dalšími dveřmi se dostanete do kinokavárny a šatny a poslední vchod vede přímo do kinosálu). 

Další možnost parkování je na parkovišti u obchodu Zlatá Otava (500 metrů), nebo na sušickém náměstí také 500 metrů od kina. Několik parkovacích míst je taktéž v přilehlé ulici Havlíčkova, v blízkosti prostor kina. 

kino_najezd_ulice_příkopy

Jak se do kina dostat? 

Před hlavním vchodem jsou situovány schody (1x3 stupně), které se dají objet k bočnímu bezbariérovému nájezdu, viz bod 1. Zvonky jsou umístěny u hlavního vstupu cca ve výši 140 cm. Otevírání hlavních dveří je směrem ven pomocí madla. Všechny vchody do kina jsou dostatečně široké pro diváky na vozíku i diváky s kočárky. K otevření bočního vchodu do kinosálu (z nájezdové rampy) je potřebná větší síla – uvaděči a festivaloví dobrovolníci budou k dispozici asistovat.  

Jak je kino vybaveno? 

Z foyer je vstup do kavárny a do sálu (v jedné rovině). Ve foyer se nachází pokladna, kde lze zakoupit vstupenky. V kavárně se nachází 4 stoly se 4 židlemi a sofa se dvěma nízkými stolky. Bar je ve výšce 140 cm. Kavárna je s obsluhou. 
Šatna je hlídaná za dobrovolný příspěvek. 
V kině je bezbariérová toaleta. Dveře se otevírají ven bez možnosti zajištění háčkem, ale je možné je zajistit pomocí klínu. Samotná kabinka je prostorná, s odklopnými madly se zajištěním.  

Virtuální prohlídka kina: http://www.kulturasusice.cz/cz/kino/virtualni-prohlidka.html 

 

PROSTOR
Lerchova 926, Sušice

prostor2

Jak se k nám dostanete? 

Přímo před PROSTORem jsou parkovací místa včetně vyčleněných míst pro OZP. 

Jak se do kina dostat? 

Před vstupem k hlavnímu vchodu je nízký schod, přes který bude položen dřevěný nájezd. Otevírání dveří je směrem ven pomocí madla. Dveře jsou dvoukřídlé. K otevření dveří je potřeba vynaložit střední sílu.  

Jak je kino vybaveno? 

U vstupu do kina je je stolek, u kterého lze koupit vstupenky. 
Ve foyer je k dispozici mobilní věšák s ramínky a stůl s občerstvením. 
Sál se nachází na levé straně od hlavního vchodu. Je vybaven židlemi, které lze podle potřeby přesunout a vytvořit tak místo pro diváka na vozíku. 
V kině není bezbariérové WC. 
Na dámských toaletách je k dispozici přebalovací pult.

susice-sarah.crop

Sarah Sofia Huikari

Hlavní koordinátorka

V Sušici se schyluje k druhému ročníku filmového festivalu Jeden svět. Svátek lidskoprávních nadšenců se uskuteční ve dnech 4. – 7. dubna 2019. Jeden svět není jen setkáním filmových fanoušků, je také prostorem pro diskuzi, vzdělávacím místem a oknem do světa odlišných kultur.

Přichystali jsme pro vás ve čtyřech dnech 10 projekcí, které otevřou palčivé problémy lidských práv, nesvobod, ale nabídneme i ukázky dobré praxe z celého světa. Kromě výjimečných dokumentárních filmů na Vás čekají i zajímavé pofilmové diskuze a pestrý doprovodný program.

http://www.plzensky-kraj.cz/
http://www.kulturasusice.cz/
https://www.mestosusice.cz/susice/
http://www.skupina.coop/zapadoceske-konzumni-druzstvo-susice
https://www.unitednetworks.cz/
https://www.levandulova.cz/
http://www.dragonpress.cz/
http://www.csadplzen.cz/
https://www.facebook.com/kulturniraselina/
http://www.prostor.zone/
https://www.thecoffeehouse.cz/7733922
http://sumava.eu/
http://www.filmpro.cz/filmpro/
http://www.mksklatovy.cz/