Školní projekce


Datum konání: 08. 04. – 12. 04.

Kontaktní osoba:
Simona Cacková
simona.cackova@gmail.com
tel.: 737 536 975

Nabídka filmů:
Jeden svět dětem (8 – 13 let)
Jeden svět pro studentky a studenty (14 – 20 let)

Kde budeme promítat:
Divadelní klub (kapacita 160 lidí)
Centrum Pontopolis (kapacita 50 lidí)

Vstupné na školní projekce je 50 Kč za žáka/studenta, 40 Kč pro dojíždějící studenty.

Marie_Jilkova

Marie Jílková

Koordinátorka festivalu

Milí diváci,

již podeváté vás srdečně zveme do Poličky na festival Jeden svět, který tradičně přináší to nejlepší ze světa dokumentárního filmu s lidsko-právní tématikou.

Festival zahájíme snímkem Anoteho archa, který je příběhem malého ostrovního státu, jehož obyvatele měnící se klima připravuje o domov. Po loňském parném létě s absencí srážek je ale jasné, že klimatické změny se týkají i nás, a především i my sami k nim přispíváme. O vodě, erozi půdy, umírání českých lesů a jak z toho ven budeme hovořit s Danielem Pitkem, který se na své 600 ha zemědělské usedlosti snaží hospodařit v souladu s přírodou. Kromě toho je členem odborné skupiny, která připravuje podklady pro naše zákonodárce v otázkách boje se suchem. Páteční večer bude patřit dokumentu Bratři Okamurovi. Tito tři sourozenci snad nejlépe symbolizují rozdělenost naší společnosti. O tomto fenoménu dnešní doby budeme hovořit s Markem Wollnerem, publicistou, dramaturgem a moderátorem Reportérů ČT. Poslední festivalový den přiblíží krizi ve Venezuele. A to jak prostřednictvím dokumentu Vše v pořádku, tak i díky Lucii Argüellové, která jako koordinátorka latinskoamerického programu v Člověku v tísni Venezuelu i celý region pravidelně navštěvuje.

Těšit se můžete i na pozitivně laděné dokumenty. Těmi jsou třeba poetický snímek Bohové z Molenbeeku či dokument Vesnice plavajících krav vyprávějící o tom, co se stane, když berlínští hipíci dorazí na polský venkov.

Těšíme se na setkání!

https://www.policka.org/
https://www.pardubickykraj.cz/
http://www.pontopolis.cz/
http://www.divadelniklub.cz/