Školní projekce


DATUM KONÁNÍ: 18. 03. – 29. 03.

Stejně jako v uplynulých letech můžete i letos vyrazit se svými žáky a studenty do kina na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Po filmech následují debaty, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor.

TERMÍNY PROJEKCÍ:
Projekce probíhají vždy od 9:00 a 11:00 hodin a i s následnou diskuzí trvají přibližně 1,5 hodiny. Čas začátku projekce lze případně po domluvě upravit.

KDE BUDEME PROMÍTAT:
Moving station, Koperníkova 574/56 (kapacita 110 lidí)
Knihovna města Plzně, Prostor 1 – Polanova síň, Bedřicha Smetany 13 (kapacita 60 lidí)
Knihovna města Plzně, Prostor 2 – L Klub, Studentská 22 (kapacita 70 lidí)
Knihovna města Plzně, Prostor 3 – M Klub, Macháčkova 28 (kapacita 140)

VSTUPNÉ:
Vstupné je 40 Kč na žáka a pedagogové mají vstup zdarma.

NABÍDKA FILMŮ:
Jeden svět dětem (8 – 13 let) jsou určeny pro mladší žáky základních škol. Můžete vybírat ze dvou projekcí - pásem tří krátkých filmů, které jsou sestaveny dle věku diváků. Po každém filmu s dětmi pracuje zkušený moderátor. Zahraniční snímky jsou vždy opatřeny českým dabingem.
Jeden svět pro studentky a studenty (14 – 20 let) je určen pro starší žáky základních škol a studenty středních škol. Zahraniční filmy jsou opatřeny českými titulky. Po každé projekci následuje moderovaná beseda s hostem. U každého snímku je uveden doporučený věk diváků. U každého filmu jsou uvedena průřezová témata, pro která lze daný snímek použít.

JAK SE PŘIHLÁSIT:
1. Vyberte si projekci ze seznamu filmů na jsns.cz.
2. Dle vašich potřeb, kapacity a obsazenosti sálu si vyberte termín z tabulky zde.
3. Vybraný termín a film napište nebo zavolejte koordinátorce školních projekcí: Anna Burešová, 777 787 373, skoly.plzen@jedensvet.cz.

plzen-lenka

Lenka Hodoušová

Dramaturgyně festivalu v Plzni

Vážený diváku jednosvětových dokumentů,

položil sis někdy otázku, jaká je bezpečná vzdálenost, která Ti umožní zachovat si vlastní identitu a odlišnost od ostatních?

Právě pod sjednocujícím tématem BEZPEČNÉ BLÍZKOSTI jsme přichystali v osmi dnech 37 projekcí, které opět otevřou palčivé problémy lidských práv, nesvobod a útlaku.

Svou identitu budou hledat bývalí extrémisté (EXIT - Dát extrémismu sbohem), nizozemský pastevec (Ovčáček) či zběh somálské teroristické organizace (Ztracený bojovník).

Cestu ke svobodě budou v zemích se společenskými otřesy hledat Ženy s náušnicemi ze střelného prachu, venezuelští zdravotníci (Vše v pořádku) či ukrajinská bojovnice (Bez viditelných příznaků).

Čeká na Tebe také devět kvalitních českých snímků s lidskoprávní a sociální tematikou, kde nám svou účast na diskuzi přislíbilo již osm režisérů.

Speciálně zvu na zakončení festivalu, jehož součástí je projekce filmu Kapela, který na Romy a jejich vztah k hudbě nahlíží poměrně neotřelým způsobem (účasten bude i režisér Ladislav Kaboš).

A pokud máš ve svém okolí někoho, kdo ocení titulky pro neslyšící, tlumočení do znakového jazyka, audiopopis či relaxovanou nebo English friendly projekci, není nic jednoduššího, než v našem programu vyhledat příhodný piktogram a vzít jej do kina sebou!

https://www.plzen.eu/
http://www.plzensky-kraj.cz/
https://knihovna.plzen.eu/
https://www.fdu.zcu.cz/cz
https://ff.zcu.cz/
http://www.johancentrum.cz/aktuality-ag1/
http://www.snplzen.cz/
http://kavarnadruzba.inkognito.cz/
https://bavsevedou.zcu.cz/
https://aiesec.cz/