Školní projekce


DATUM KONÁNÍ: 18. 03. – 29. 03.

Stejně jako v uplynulých letech můžete i letos vyrazit se svými žáky a studenty do kina na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě. Po filmech následují debaty, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor.

TERMÍNY PROJEKCÍ:
Projekce probíhají vždy od 9:00 a 11:00 hodin a i s následnou diskuzí trvají přibližně 1,5 hodiny. Čas začátku projekce lze případně po domluvě upravit.

KDE BUDEME PROMÍTAT:
Moving station, Koperníkova 574/56 (kapacita 110 lidí)
Knihovna města Plzně, Prostor 1 – Polanova síň, Bedřicha Smetany 13 (kapacita 60 lidí)
Knihovna města Plzně, Prostor 2 – L Klub, Studentská 22 (kapacita 70 lidí)
Knihovna města Plzně, Prostor 3 – M Klub, Macháčkova 28 (kapacita 140)

VSTUPNÉ:
Vstupné je 40 Kč na žáka a pedagogové mají vstup zdarma.

NABÍDKA FILMŮ:
Jeden svět dětem (8 – 13 let) jsou určeny pro mladší žáky základních škol. Můžete vybírat ze dvou projekcí - pásem tří krátkých filmů, které jsou sestaveny dle věku diváků. Po každém filmu s dětmi pracuje zkušený moderátor. Zahraniční snímky jsou vždy opatřeny českým dabingem.
Jeden svět pro studentky a studenty (14 – 20 let) je určen pro starší žáky základních škol a studenty středních škol. Zahraniční filmy jsou opatřeny českými titulky. Po každé projekci následuje moderovaná beseda s hostem. U každého snímku je uveden doporučený věk diváků. U každého filmu jsou uvedena průřezová témata, pro která lze daný snímek použít.

JAK SE PŘIHLÁSIT:
1. Vyberte si projekci ze seznamu filmů na jsns.cz.
2. Dle vašich potřeb, kapacity a obsazenosti sálu si vyberte termín z tabulky zde.
3. Vybraný termín a film napište nebo zavolejte koordinátorce školních projekcí: Anna Burešová, 777 787 373, skoly.plzen@jedensvet.cz.