Školní projekce

DATUM KONÁNÍ: 1. - 12. dubna 2019
Jako každý rok Vám nabízíme školní projekce v dopoledních hodinách. Oproti předchozím letům, budeme zajišťovat besedy pro všechny projekce. Žáci a studenti tak budou mít možnost po každém filmu, který shlédnout diskutovat o tom, co právě viděli.

TERMÍNY PROJEKCÍ:

Termín projekcí je 1. - 12. dubna 2019 vždy v 8:00, 10:00, 12:00 a 14:00 hodin. V případě nutnosti se dá hodina posunout podle Vašich potřeb.

KDE BUDEME PROMÍTAT:
Kino Art (kapacita 115 lidí)
Minikino (kapacita 76 lidí)
Klub Atlantik (kapacita 70 lidí).
Kino Cineport (kapacita 50 lidí)

DO KDY SE NAHLÁSIT:
Uzávěrka školních projekcí bude do 25. března 2019. Projekce si, prosím, rezervujte včas.

KONKRÉTNÍ NABÍDKA FILMŮ:
Jeden svět dětem (8 – 14 let)
Jeden svět pro studenty (13 – 20 let)

Vstupné na projekci je 40 Kč na žáka/studenta. Pedagogický doprovod má vstupné zdarma.

KONTAKTNÍ OSOBA:
Kristýna Konczyna
kristynakonczyna@gmail.com
tel.: 777 613 184

 

okynko-ostrava-maly

Daniel Konczyna

Koordinátor doprovodných debat

Dovolte mi Vás pozvat na světové i české dokumentární filmy, které každé jaro hýbou Českem. Hlavním tématem letošního ročníku je “bezpečná blízkost.” Téma naráží na hledání vlastní identity ve společnosti v rychle se měnícím světě. Chceme společně s Vámi diskutovat o tom, jaká je bezpečná vzdálenost (či blízkost) mezi lidmi, která nám umožní zachovat si vlastní identitu a odlišnost od ostatních, a zároveň mezi sebou komunikovat a rozumět si. Budeme identitu zkoumat také jako nebezpečnou zbraň v rukou populistů, kteří společnost ostře rozdělují, nálepkují, dezinformují anebo rovnou vědomě manipulují ve svůj prospěch. Kam tyto snahy mnohé země již v minulosti zavedly, si každý rok připomínáme v desítkách filmových dokumentů a s hosty v debatách. Dokumenty, které budeme v Ostravě promítat, se letos dotknou mimo jiné mizerného vládnutí ve Venezuele, připomenou trágedii neuchopitelných rozměrů způsobenou extremistou na norském ostrově Utoya, ukáží, jak snadné je ovlivnit followery na Instagramu, oživí populisticikou kampaň při maďarských prezidentských volbách, zavedou do míst s extrémně zatíženým životním prostředím, ale i do míst s extrémní chudobou a dotknou se řady citlivých, až bolestných, společenských témat, na prvním místě spojených s porušováním lidských práv, i nadále hlavním tématem festivalu Jeden svět.

https://www.ostrava.cz/cs
https://www.msk.cz/
http://www.riderasport.cz/
http://www.vitkovicesteel.com/
https://www.ghh-bonatrans.com/cs/
https://www.ingeteam.cz/cs/
https://moap.ostrava.cz/cs