Přístupnost

Klub Art a Sál purkmistrů (Obecní dům)
Opavská kulturní organizace, příspěvková organizace 
Ostrožná 46, 746 01, Opava

opava-klub

1) Jak se dostat ke kinu?

MHD: Klub Art se nachází v centru města, je zhruba 5 minut chůze od autobusové zastávky Divadlo a 2 minuty od zastávky Olbrichova. Z vlakové stanice Opava východ je klub přibližně 10 minut chůze.

Autem: Na ulici Beethovenova je zpoplatněné parkoviště s vyhrazenými místy pro OZP. Nachází se hned naproti vstupu.

2) Jak se dostat do kina?

Hlavní vchod do budovy (z Ostrožné ulice) není bezbariérový. Bezbariérový vchod do Klubu Art vede z ulice Beethovenova (za rohem cca 15 m od hlavního vchodu). V Klubu Art je plošina, po které může divák na vozíku sjet přímo do klubu a také k výtahu, kterým se dostane do Sálu purkmistrů.

3) Jak je kino vybaveno?

Pokladna: Pokladna klubu je vpravo od vstupu, hned u dveří.

Bar: V baru nejsou žádné schody. Na baru si lze objednat, je vyšší, avšak divák na vozíku může přijet k obsluze z boční strany.

Šatna: Šatna je dostupná a je zpoplatněná 5 Kč.

WC: Kromě pánských a dámských WC je v Klubu Art k dispozici vyhrazené bezbariérové WC.

Sál: V promítacích sálech jsou židle, prostor lze tedy snadno uzpůsobit dle potřeb diváků.

Simona Juchelková, Vladana Fuchsová

Hlavní koordinátorky

Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou v době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratné klimatické změny stále složitější. O to více potřebujeme najít vlastní identitu, která nám dává pocit jistoty a bezpečí. Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom bude pátrat letošní 10. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Opavě, který se koná od 25. do 29. března v Klubu Art.

Motto Bezpečná blízkost odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač je každý jiný, dokáží porozumět a naslouchat.

Jubilejní 10. ročník opavského festivalu zahájí 25. 3. v 17:30 výkonná ředitelka festivalu Lenka Lovicarová a první náměstkyně primátora statutárního města Opavy Hana Brňáková.

Letos uvede Jeden svět v Opavě 16 filmů, z toho jednu dvojprojekci. Festival v pondělí 25. 3. od 17:30 zahájí český dokument Ještě nekončíme, který se zabývá témetem aktivního stáří, na který volně naváže film Láska a prázdná slova o Alzheimerově chorobě.

Pro tento ročník festivalu byly vybrány hlavně filmy se sociální a ekologickou tématikou.

Za Opavskou kulturní organizaci srdečně zvou koordinátorky projekcí Vladana Fuchsová a Simona Juchelková.