Školní projekce

Datum konání: 18. 03. – 23. 03. 2019

Speciální projekce zaměřené na základní a střední školy, přizpůsobeny dle věku žáků a studentů. Prostřednictvím filmů a pofilmových diskuzí a přinášíme do škol důležitá témata a konkrétní příběhy. Věnujeme se lidským právům, moderním československým dějinám, mediální gramotnosti a mnoha dalším tématům. Projekce navíc školy mohou zařadit do průřezového tématu multikulturní výchovy v rámci jejich školního vzdělávacího programu.

Filmy jsou promítány v časech 8:00, 10:30 a 13:00 hodin.

Vstupné na projekci je 50 Kč na žáka / studenta.

 

Promítací místa:
Muzeum umění (sál Divadla hudby) – Denisova 824/47, Olomouc
Arcidiecézní muzeum (sál Mozartea) – Václavské nám. 811/4, Olomouc
Divadlo na cucky – Dolní náměstí 42, Olomouc

 

Koordinátorka školních projekcí:
Helena Siegerová
tel.: +420 604 407 026
skoly@jedensvetolomouc.cz

ol-koo

Adéla Hemelíková, Barbora Valová

Hlavní koordinátorky

Festival dokumentárních filmů Jeden svět letos v Olomouci oslaví 20 let. Kromě dlouhé tradice je olomoucký Jeden svět výjimečný i svým konceptem. Festival je od počátku organizovaný prakticky jen studenty, kteří svou práci dělají s velkým odhodláním a nadšením. První roky měl festival jen pár návštěvníků, nyní jej pravidelně navštěvuje více než 2 500 lidí z Olomouce a okolí.

Hlavním tématem letošního ročníku je “Bezpečná blízkost”. Jaká je moje identita? Jaké jsou v dnešním světě jistoty? Kde se nachází hranice bezpečnosti? Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou stále složitější. Nacházíme se v době společenské nestability a klimatických změn. O to více potřebujeme znát svou vlastní identitu, která nám dodá pocit jistoty a bezpečí. Téma “Bezpečná blízkost” odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač jsou jiní, dokáží porozumět a naslouchat.

Vydejte se s námi od 18. do 23. 3. 2019 na cestu za bezpečnou blízkostí. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv bod z našeho programu, věříme, že odejdete domů obohaceni o nové poznatky.

Budeme se na Vás těšit!