Festivalová místa a vstupné


nymburk-sokol-m

Kino Sokol

Tyršova 6, 288 02, Nymburk

+420 325 512 250

Web stránky místa

Mapa

U Strejčka

Malé Valy 303/19, Nymburk

+420 731 102 227

Web stránky místa

Mapa


Základní vstupné je za 100 Kč.

Vstupné na školní projekce je za 50 Kč.

nymburk-honza-kara

Jan Kára

Hlavní koordinátor

Když jsem loni na zakončení prvního nymburského Jednoho světa slíbil, že letos bude festival o den delší, netušil jsem, že čtyři dny budou stále málo na tolik skvělých filmů, které mohou letos diváci vidět. Vybrali jsme tak ty nejlepší novinky z české scény, obrazově nejatraktivnější filmy ze světa a snímky, u kterých upadne slza na nejednu sedačku. Dohromady jde o čtyři dny nabité kvalitním programem plným hostů, na které se lidé v Nymburce těší, nebo ještě netuší, jak skvělí jsou. Festival se pro zájem místních podniků rozrostl i o malou scénu v nejpopulárnějším Nymburském baru U Strejčka (dokument O Čem sní pankáči) a přidali jsme také odpolední seniorskou projekci dokumentu Bratři Okamurové, ve kterém sobotní diváci uvidí živého politologa a japanologa v jedné osobé, a to lobbistu Lukáše Krause.

Letos se nám společně povedlo rozšířit i organizační tým o další moderátory, tvůrkyně rautů, grafiky a nakoukávače. Debaty k filmům se skvělými hosty tak mohou být každý den.

Tip? Zahájení 3. 4. s mistry České republiky ve Slam Poetry a dokument Kibera, příběh slumu s besedou s jeho kameramanem Petrem Rackem.