Na co se letos těší náš tým?

Seznamte se s lidmi z našeho týmu, kteří pro vás vybrali ty nejlepší bonbonky letošního festivalu.

Bára (koordinátorka školních projekcí)

MB-Bára

V dubnu nám opět Boleslav kulturně ožije! a z toho se těším úplně nejvíc. V letošním roce není festival jen o filmech a následných diskusích, ale čekají nás i zajímavé doprovodné programy. Já si určitě nenechám ujít běh na Štěpánce (ač neběhám, festival mě motivuje k výkonu) a virtuální realitu v knihovně. Každý rok si během festivalu vytvořím nová přátelství a tak doufám, že se i letos s někým bezpečně sblížím.
 

Pája (grafička, Jeden svět pro všechny)

MB-Pája

Letos se nejvíc těším na doprovodnou akci festivalu kavárnu potmě, kde si vychutnám kávu dostupnými smysly, a v naprosté tmě se „podívám“ pohledem nevidomých.
 

Kuba (fotograf, virtuální realita)

MB-Kuba

Těším se na projekce ve virtuální realitě a na film Všechna stvoření vítána. Mám rád témata spojená s informačními technologiemi a jsem zvědavý, jak budou návštěvníci reagovat na projekce ve virtuální realitě.
 

Monika (hlavní koordinátorka)

MB-Monika

Letošní výběr filmů se opravdu povedl, tak je těžké vybrat pár favoritů. Těším se na zahajovací film Kapela a skvělou hudbu v něm nebo optimistický Příběh cesty kolem světa. Zajímavá bude určitě i debata s psychiatričkou Klárou Knápkovou po filmu Láska a prázdná slova nebo po filmech s ekologickou tématikou. A taky se těším, až na konci spláchnu organizátorský stres společnou meditací laskavosti po filmu Vesnice plavajících krav.
 

Marek (dramaturg)

MB-Marek

Na letošním festivalu mne nejvíc těší, že se zapojují stále další dobrovolníci a letošní Jeden svět může díky nim být opravdu festivalový se vším všudy. S doprovodnými akcemi (koncert, běh, kavárna potmě…) a taky natažený na celý týden. Těším se tak jako vždy na setkávání s novými lidmi a rozšíření obzorů.
 

Jonatan (organizátor)

MB-Jonatan

Těším se na Původního Bureše, protože jsem tuhle kapelu dlouho neslyšel naživo. Těším se taky na možnost promítnout dva filmy („Než se otec vrátí“ a „Bez viditelných příznaků“) na faře. Ale vlastně se netěším na ta témata, která většina filmů Jednoho světa otevírá, protože bývají těžká a nejednoho zasáhnou. Ale taky vím, že je to vždycky i náš svět na tom plátně, měli bychom ho vidět i s tím nepěkným a zkoušet ho unést a taky alespoň nějak přispět ke změně.
 

Klára (školní projekce)

MB-Klara

V loňském roce se nám povedlo vytvořit v Mladé Boleslavi při sdílení zážitků ze skvělých filmů nepopsatelnou náladu. Letos jsme zvýšili počet promítacích míst, dnů i filmů. Vím tedy, že atmosféra bude ještě lepší!
 

Standa (dobrovolník)

MB-Standa

Já se těším na spoustu témat k zamyšlení a na vhled do života jiných lidí, díky němuž si člověk často změní pohled na svůj vlastní život. Těším se na koncert Původního Bureše a nevím, jestli se těším, ale spíše jsem zvědavý na další schůzku organizačního týmu, jestli na mě padnou nějaké další úkoly.
 

Terka (dobrovolnice)

MB-Terka

Jeden svět je ideální příležitostí k rozšíření obzorů, a to nejen skrze samotné dokumenty, ale také skrze diskusi. Ta k festivalu neodmyslitelně patří - ať už ve formě debaty s tvůrci či spontánních rozhovorů po filmu. Letos se nejvíc těším právě na dialog a na společnost lidí, kteří se na něm chtějí podílet.
 

Eliška (propagace)

MB-Eliška

Jedna z akcí, na kterou se v rámci festivalu těším nejvíc, je Noční běh Štěpánkou. Bude skvělé odnést si nevšední zážitek a zároveň podpořit dobrou věc!
 

Josefína (dobrovolnice)

MB-Josefína

Moc se těším na Vesnici plavajících krav. Nejen že mě zajímá, jak vypadají neohipíci, ale snad to taky bude trochu jiný žánr, než ten zbytek. Žádná obří témata, globální neřešitelné problémy ani dramatické příběhy nebo osudy cestovatelů po světě. Určitě se tam také promítnou důležitá témata, ale člověk třeba bude odcházet "v pohodě".
 

Jakub H. (dobrovolník)

MB-Jakub

Jsem zvědavý na projekce ve virtuální realitě, věřím, že by mohly nabídnout zcela jiný zážitek. Mezi filmy ale nemám jednoznačného favorita, spousta z nich vypadá slibně.
 

Honza (dobrovolník)

MB-Honza

Nejvíce se těším na kanadský dokument Anoteho archa, který pojednává o problému mizejících ostrovů státu Kiribati kvůli růstu hladiny moře, a na následnou debatu s Lucií Smolkovou, která se podílela na organizaci globální studentské stávky Fridays for Future v ČR. Změny složení atmosféry, popsané Keelingovou křivkou, a důsledky těchto změn sleduji mnoho let, na celospolečenský nezájem o tato témata jsem si už dávno zvykl. O to větším překvapením je pro mě vznik snímku Anoteho archa i události 15. března.
 

Jana (doprovodné akce)

MB-Jana

Miluju akce pod širým nebem, takže se těším na úterní noční běh na Štěpánce, středeční koncert ve Svatohavelském parku a z filmů - páteční Příběh cesty kolem světa, sobotní Vítejte v Sodomě, moc zvědavá jsem taky na ženský pohled na ukrajinskou válku ve filmu Bez viditelných příznaků. Ze zkušenosti vím, že na festivalu potkám lidi, co vědí, že tenhle svět je jenom Jeden - pro nás pro všechny. A na to se těším asi ze všeho nejvíc!

MB-tym
Svůj film na 22. Jeden svět přihlašujte do 1. září 2019 / Submit your film to the 22nd One World until 1st September 2019

Přihlaste svůj film na Jeden svět 2020

Točíte? Stříháte? Postprodukujete? My čekáme! Svůj film na příští Jeden svět můžete přihlásit až do 1. září 2019.  22. ročník......

Bezpečná blízkost pražských a brněnských koordinátorek a koordinátorů.

Jedeme dál! Festival se přesunul do 35 měst po celé České republice

Od Benešova po Znojmo, od Karlových Varů po Třinec, od Třebíče po Louny. Jeden svět v Praze máme za sebou, ale to jsme pořád jen v půlce.......

MB-tym

Na co se letos těší náš tým?

Seznamte se s lidmi z našeho týmu, kteří pro vás vybrali ty nejlepší bonbonky letošního festivalu. Bára (koordinátorka školních projekcí)......

Cenu za nejlepší film získal dokument Kamenné srdce režisérů Claire Billet a Oliviera Jobarda / The prize for the best documentary film was awarded to Heart of Stone directors Claire Billet and Olivier Jobard

Nejlepším filmem Jednoho světa 2019 je dokument Kamenné srdce

Letošní ročník festivalu Jeden svět už zná své vítěze. Celkem sedm cen udělily poroty v kategoriích Mezinárodní soutěž, Máte právo vědět......

Rekonstrukce Utøyi je minimalistický psychologický thriller, který svou vizualitou připomíná Trierův Dogville. / Reconstructing Utøya is a minimalist psychological thriller with a visual aspect reminiscent of von Trier’s Dogville.

Filmy, které vás dostanou

Lámete si hlavu, na který ze 117 dokumentů Jednoho světa 2019 vyrazit? Tipy na nejlepší festivalové snímky 21. ročníku pro vás vybrali programový......

Podpořit můžete například Beats Bus, projekt Stevea Arnotta z filmu Duše severu. / You can also support the Hull Beats Bus, the project of Steve Arnott from A Northern Soul.

Filmy, které mění svět. Co můžete udělat vy?

Závěrečnými titulky v kině to nekončí. Jde o dokumenty, k nimž existuje kampaň, ke které se mohou diváci přidat. Tyto kampaně většinou......

Díky Klubu přátel pokračovala pomoc i ve Vietnamu, který je jednou z nejméně svobodných zemí světa.

Klub přátel Člověka v tísni pomáhá lidem po celém světě postavit se bezpráví

Základní lidská práva jako je svoboda projevu, shromažďování nebo právo vlastnit půdu stále nejsou v některých zemích samozřejmostí.......

Mlada_Boleslav_novinka_vystava-3

Festivalové předprojekce v Mladé Boleslavi

Termín festivalu už máme v diáři zapsaný na 4. – 10. dubna. Téma je také jasné „Bezpečná blízkost“. A aby se vám čekání......

Co nás rozděluje a co spojuje? ptá se Jeden svět 2019 / What differentiates us and what brings us together? One World 2019 asks

Identita, jistota, bezpečí. Jeden svět 2019 hledá, co nás spojuje

Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou v době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratné klimatické změny......