louny-kaca-sucha

Káča Suchá

Hlavní koordinátorka

Vážené divačky a diváci,

přijměte naše pozvání na lounskou inspirativní festivalovou šňůru dokumentárních filmů o lidských právech. Jsme festivalem pro všechny, a proto vám letos představíme osm snímků pro dospělé a tři krátké dabované pro rodiče s dětmi (novinka!). Myslíme i na seniory a lidi se speciálními potřebami, pro které připravujeme poutavé projekce. A kromě filmů dovezeme samozřejmě i zajímavé hosty.

Letošním tématem je Bezpečná blízkost a hledání identity. Na filmovém plátně a v diskuzích tak často budou rezonovat otázky: Kdo jsem a kam patřím? Jakou bezpečnou blízkost musíme mezi sebou udržovat, abychom si rozuměli? V čem se lišíme? Je snadné nás rozdělit? A co nás může spojit?!

Téma nám rezonuje jak ve filmové nabídce, tak v doprovodném programu. Svou identitu budou hledat bývalí extremisté (EXIT – Dát extremismu sbohem), neohipíci z Berlína (Vesnice plavajících krav), malé děti z Bruselu (Bohové z Molenbeeku) i uživatelé sociální sítě Instagram (#FollowMe). Za zachování identity potápějícího se ostrovního státu Kiribati bude naopak bojovat jeho bývalý prezident (Anoteho archa) a pankáči z Indonésie (O čem sní pankáči). Chybět nesmí ani letos české snímky (Volání divočiny, Začít znovu).

Identitu v regionálním kontextu pak představíme na druhém ročníku přehlídky inspirativních projektů Pavlač a architektonické procházce.

Přijďte hledat, co nás rozděluje. Přijďte hledat, co nás společně spojuje!

louny-mezi-lidi
https://www.mulouny.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
https://www.mkl.cz/
http://www.zameknovyhrad.cz/
https://www.cervenak-rozhledna.cz/
https://www.muzeumlouny.cz/
http://skolninoviny.oasoslouny.cz/
http://www.hotelmerlot.cz/
http://loutkove-divadlo.cz/
http://www.parklouny.cz/index.html
https://montessorislany.cz/
https://www.tol.org/client/
http://www.mostarnalouny.cz/
https://www.facebook.com/LOUNSKE.info/