Doprovodný programdoprovodná akce

Debatní a Literární večer

20. 03. 2019

Knihkupectví Fryč
Pražská 14, Liberec

workshop

Debatní klub TUL

26. 03. 2019

Technická univerzita Liberec

workshop

Vzděláváním k aktivnímu občanství

27. 03. 2019

Technická univerzita Liberec

workshop

Učíme s filmem

28. 03. 2019

Technická univerzita Liberec

panelová diskuse

Panelová diskuze pro veřejnost: Občanský aktivismus v ČR

28. 03. 2019

Technická univerzita Liberec

liberec-lukas-prucha

Lukáš Průcha

Hlavní koordinátor

Vážení diváci Jednoho svět 2019. VY co chodíte na festival, byste mohli ty, co na festival nechodí označit, že to jsou ONI, kdo nechodí. A takovýchto rozdělení na VY a ONI bychom našli hodně. Letošní festival chce na existenci těchto, leckdy umělých, hranic upozornit. Z mého pohledu nejde o jejich popírání nebo stírání, ale jde o to, jaké ty hranice budou. Přál bych si, aby byly takové, přes které se dá vést dialog. A tomu jsme přizpůsobili i výběr filmů a doprovodný program.

Festival v Liberci proběhne ve dnech 25. 3. až 31. 3. Zahájíme filmem Ještě nekončíme o aktivních seniorech a seniorkách, kteří vám dokáží, že aktivní může být člověk v každém věku. Celkem vám promítneme 16 filmů. Je to více než v minulých letech. A to zejména proto, že jsme přidali nové projekční místo na Technické univerzitě, kde můžete od středy do pátku shlédnout tři filmy.

Chtěl bych vás upozornit filmy #FollowMe, který je o zákulisí Instagramu. Obrazově a environmentálně zajímavý film Vítejte v Sodomě, který se odehrává na obří skládce v Ghaně. A z českých filmů, kterých bude letos 6, pak na film Bratři Okamurovi. Snažíme se, aby po každém filmu následovala debata s tvůrci nebo zajímavými hosty, kteří mají o tématu filmu co říct.

Letos vám nabídneme i doprovodný program. 20. 3. od 18 hodin v knihkupectví Fryč proběhne presentace nejlepších literárních výtvorů vás diváků festivalu. A ve spolupráci s TUL uspořádáme panelovou diskusi Občanský aktivismus. Koná se 28. 3 od 16:30 v místě promítání na TUL. Večer na ní pak naváže film Obléhání města.

Za tým organizátorů se na setkání s vámi těší

Lukáš Průcha

https://www.liberec.cz/cz/
https://www.anaonliberec.cz/
https://www.tul.cz
https://www.knorr-bremse.cz/cz/
http://tli.mvv.cz/
http://www.spizirna.net/
http://omamfood.cz/
https://www.rengl.cz/