Přístupnost


Klub Na Rampě
Jiráskova 1, 466 01 Jablonec nad Nisou

police-rampa

Jak se k nám dostat?

Klub Na Rampě je součástí areálu Eurocentra, nachází se ve středu města Jablonce nad Nisou, 150 m od radnice . Pro dopravu lze využít všechny spoje MDH, které mají ve středu města zastávku.  Vyhrazené místo pro OZP je v přilehlé ulici Podhorská, přímo naproti vjezdu ke klubu.

Jak se dostat do klubu?

Vstup do budovy je bezbariérový. Z přízemí do patra, kde se promítací sál nachází, vede výtah.

Jak je kino vybaveno?

Místa v sále jsou neadresná, vyhrazenná místa pro diváky na vozíku jsou v z kraje první a druhé řady. K dispozici budou na místě dobrovolníci festivalu, kteří Vám ochotně poradí.

Bezbariérové WC jsou součástí pánské i dámské toalety.

okynko-jablonec

Vlaďka Drábková

Koordinátorka festivalu

Milí příznivci Jednoho světa,

rok utekl jako voda a festival je zase za vrátky. Letos ho zahájíme českým filmem s příznačným titulem „Začít znovu“, na debatu dorazí samotná režisérka Eva Tomanová, tak určitě doražte! Zbývajících sedm filmů jsou zahraniční snímky, které pokrývají řadu aktuálních témat od fenoménu Instagram přes péči o babičku po válku či globální oteplování.

Červenou nitkou letošního Jednoho Světa je sousloví „Bezpečná blízkost“, které má za cíl prozkoumat různé podoby osobní i skupinové identity v současném světě. Nahlédnout na to, co nás odlišuje od sebe navzájem, a najít to, co nás všechny spojuje a skrze co si můžeme být (bezpečně) blízko.

Letošní filmy jsou přehlídkou silných příběhů a osobností. Idealista Stijn chce žít svůj sen oblopený ovcemi a přírodou, což v západním materialistickém světě není jednoduché. Podaří se mu to ustát? Prezident státu Kiribati bojuje ze všech sil, aby jeho země nezmizela pod stoupající hladinou oceánu. Má šanci něco změnit? Mladá válečná reportérka Noor se setkává s chudými ženami a dětmi obviněnými z příslušnosti k Islámskému státu a její pohled na nepřítele se mění. Bude moci změnit i jejich osud? Monika čeká dítě se sňatkovým podvodníkem a zjistila, že je HIV pozitivní. Jak to dopadne? Angela, Manuel a David bývali členy extremistických skupin a dokázali z nich vystoupit. S čím se teď potýkají?

Ačkoli někomu tyto příběhy mohou připadat vzdálené, jejich protagonisté jsou lidé žijící jako my na této planetě. Někdo se narodil líp a někdo hůř, ale všichni chceme žít šťastný život. Festival Jeden svět nám dává skrze jedinečné dokumenty možnost mnohé poznat a pochopit. Přijďte s námi nahlédnout do různých koutů světa z bezpečné vzdálenosti, od promítacího plátna :-).

Za tým Jednoho světa v Jablonci vás zdraví Vlaďka.