hk-ilona-aneta

Ilona Machová, Aneta Kohoutová

Hlavní koordinátorka

Je tu zas další, už sedmý Jeden svět v Bio Central a my už od podzimu “špekulujeme” o tom, co nám přinese tentokrát, s jakými tématy budeme pracovat, jaké budou filmy a taky kolik, a jestli správně odhadneme, že budou právě naše diváky zajímat.

A když už to víme, tak zas vymýšlíme, koho pozvat, jaké akce připravit a s kým, a jestli budou na rautu zase lahváče nebo si pro změnu připijeme bublinkama, že jsme to zase zvládli. A pak máme radost a doufáme, že diváci taky.

Tématem letošního ročníku je Bezpečná blízkost.

A vlastně je to letos všechno o vzdálenosti – blízkosti i dalekosti, o tom, co jako blízké nebo vzdálené vnímáme, ale i co považujeme vzdálené nebo blízké jen proto, kolik metrů, kilometrů, uzlů nebo mil to je.

Blízcí stejně jako vzdálení nám mohou být lidé kolem nás, pro někoho je blízko do nejbližšího obchodu, pro jiného je to nepřekonatelná vzdálenost. Jedni se bojí vystrčit paty z domu a druzí zas procestují svět bez jediného mrknutí oka. Zprávy nám denně pod nos servírují události ze vzdálených končin a našinec už ztrácí přehled, co je vlastně blízko a co daleko. A na sociálních sítích je dnes na dosah všechno. Ale taky jen pro někoho. Svět internetu přeci jen nemusí být blízký každému.

My jsme se rozhodli přiblížit se vám, našim divákům, a přiblížit vám i témata, která jsou vám možná vzdálená, ale přece přinášejí něco nového – třeba jen zprostředkovaně, díky filmům, debatám a workshopům, které pro vás chystáme.

Jo a ten první den bude fočus, tak si přijďte s náma “čutnout”.

Těšíme se na vás!

Ilona & Aneta, koordinátorky festivalu

Festival podporuje Statutární město Hradec Králové
Kompletní program najdete na www.biocentral.cz