Školní projekce

 

Datum konání: 18. 03. – 22. 03.

Kontaktní osoba:
Kateřina Dubnová
jedensvethavlickuvbrod@gmail.com
tel.: 720 337 305

Nabídka filmů:
Jeden svět dětem (8 – 13 let)
Jeden svět pro studentky a studenty (14 – 20 let)

Kde budeme promítat:
Klub OKO (kapacita 200 lidí)

Více informací: https://www.jsns.cz/festival/havlickuvbrod

Vstupné na školní projekce je 40 Kč za žáka/studenta.

hb-svoboda

Jiří Svoboda

Dramaturg a hlavní koordinátor

Dramatik, disident a první český prezident Václav Havel řekl: „Porozumět si neznamená přizpůsobit se jedni druhým, ale pochopit navzájem svou identitu.“ Hledání sebe sama, vlastní identity a společenského i osobního postavení se rozhodl prozkoumat letošní ročník Festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Havlíčkův Brod 2019, a to pod heslem Bezpečná blízkost.

Jsme schopni si v dnešním světě porozumět? Proč se naše společnost čím dál tím víc rozděluje na: my versus oni? Je propojení světa bezpečné? Co nás spojuje? Co nás rozděluje? Pojďme se společně seznámit s filmovými hrdiny, kteří hledají smysl svého života. Přestože nás (diváky před filmovým plátnem) a je (protagonisty dokumentů) dělí několik tisíc kilometrů, skrze dokumentární film zjišťujeme, jak blízké a společné jsou naše touhy, sny či problémy.

Dramaturgický koncept letošního ročníku Jednoho světa Havlíčkův Brod 2019 jsme rozdělili do tří částí. Začneme Happeningem svobody neboli filmovou dvojicí O čem sní pankáči a Kibera: Příběh slumu, jejichž společným tématem je touha po svobodě, změna života k lepšímu či cesta za svým snem. Druhá část nabídne Ženy hrdinky. Ať už jde o záchranu rozdělené rodiny nebo boj proti terorismu a násilí, mají tyto ženy jedno společné: jsou hrdinkami a vzorem pro nás všechny. Ženy hrdinky si představíme v dokumentech América, Ženy s náušnicemi ze střelného prachu, Na jejích bedrech. Ohroženi je název třetí části a spojující článek dokumentárních filmů Rekonstrukce Utøyi, Vítejte v Sodomě a Vesnice plavajících krav. Jak krátký, dlouhý, vzdálený, blízký či zamořený musí být prostor, abychom se v něm cítili bezpečně?

Dámy a pánové, milí diváci a návštěvníci Festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Havlíčkův Brod 2019, zvu vás všechny 18. – 24. března do Klubu Oko Havlíčkův Brod na jedinečnou událost, kde si vytvoříte názor na konkrétní téma, kde se seznámíte se zajímavými lidmi, kde načerpáte energii a kde poznáte, že blízkost může být bezpečná.