Přístupnost


Klub Oko
Smetanovo náměstí 30, 580 01, Havlíčkův Brod

OKO_vstup


Vstup do Klubu Oko Havlíčkův Brod je bezbariérový. 

Bezbariérový vchod naleznete z pravé strany budovy (prvními nebo třetími dveřmi do denního baru, přes který se dostanete do hlavního promítacího sálu). 

Jak se do Klubu Oko dostanete?  

MHD: Nejbližší zastávkou je „Havlíčkovo náměstí“ (150 metrů) od klubu. Zastávka je v obou směrech bezbariérová. Bezbariérové spoje a jízdní řád MHD naleznete zde.  

VLAK, BUS: Dopravní terminál se nachází cca 1700 metrů od klubu  

AUTEM: Parkoviště se nachází přímo před klubem. Pro OZP jsou vyhrazena dvě parkovací místa. Případné další parkování najdete na Havlíčkově náměstí nebo v parkovacím domě Husova (100 metrů od klubu).  

Vybavení klubu  

Bezbariérová toaleta – je umístěna za rohem od běžného WC  

Hlavní promítací sál – bezbariérový vstup postranními vchody  

Místa v sálu – jsou neadresná. Lze si vybrat z pohodlných židlí, sedacích vaků nebo lehátek. Místa pro diváky na vozíku uzpůsobíme dle přání diváků a provozních požadavků.  

Klub OKO_přístupnost_plánek

Kontakt

Místa si můžete rezervovat na telefonech: 727 838 776 nebo 724 235 840  

Dramaturg a koordinátor festivalu: Jiří Svoboda, tel. 724 235 840

hb-svoboda

Jiří Svoboda

Dramaturg a hlavní koordinátor

Dramatik, disident a první český prezident Václav Havel řekl: „Porozumět si neznamená přizpůsobit se jedni druhým, ale pochopit navzájem svou identitu.“ Hledání sebe sama, vlastní identity a společenského i osobního postavení se rozhodl prozkoumat letošní ročník Festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Havlíčkův Brod 2019, a to pod heslem Bezpečná blízkost.

Jsme schopni si v dnešním světě porozumět? Proč se naše společnost čím dál tím víc rozděluje na: my versus oni? Je propojení světa bezpečné? Co nás spojuje? Co nás rozděluje? Pojďme se společně seznámit s filmovými hrdiny, kteří hledají smysl svého života. Přestože nás (diváky před filmovým plátnem) a je (protagonisty dokumentů) dělí několik tisíc kilometrů, skrze dokumentární film zjišťujeme, jak blízké a společné jsou naše touhy, sny či problémy.

Dramaturgický koncept letošního ročníku Jednoho světa Havlíčkův Brod 2019 jsme rozdělili do tří částí. Začneme Happeningem svobody neboli filmovou dvojicí O čem sní pankáči a Kibera: Příběh slumu, jejichž společným tématem je touha po svobodě, změna života k lepšímu či cesta za svým snem. Druhá část nabídne Ženy hrdinky. Ať už jde o záchranu rozdělené rodiny nebo boj proti terorismu a násilí, mají tyto ženy jedno společné: jsou hrdinkami a vzorem pro nás všechny. Ženy hrdinky si představíme v dokumentech América, Ženy s náušnicemi ze střelného prachu, Na jejích bedrech. Ohroženi je název třetí části a spojující článek dokumentárních filmů Rekonstrukce Utøyi, Vítejte v Sodomě a Vesnice plavajících krav. Jak krátký, dlouhý, vzdálený, blízký či zamořený musí být prostor, abychom se v něm cítili bezpečně?

Dámy a pánové, milí diváci a návštěvníci Festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Havlíčkův Brod 2019, zvu vás všechny 18. – 24. března do Klubu Oko Havlíčkův Brod na jedinečnou událost, kde si vytvoříte názor na konkrétní téma, kde se seznámíte se zajímavými lidmi, kde načerpáte energii a kde poznáte, že blízkost může být bezpečná.