Čas lesů

Česká premiéra

Čas lesů

The Time of Forests

François-Xavier Drouet
Francie | 2018 | 103 min.

Jazyk: Francouzsky
Filmy jsou promítány v českém znění
nebo s českými titulky

Kategorie: Zemětaje

Režisér François-Xavier Drouet se vydává do francouzských lesů. Jejich ploch přibývá, diverzita však klesá. Jaké jsou cesty k životaschopnému lesu?

Těžaři dřeva s monstrózní mechanikou připomínající Transformers vidí les pouze jako výdělečnou plantáž na dřevo, kde není místo pro živé tvory. A proti nim stojí ochranáři, lesníci či dřevorubci, kteří les chápou jako živoucí kontinuum a kteří usilují o jeho zachování. Režisér dává nahlédnout do každodenní rutiny pestré škály lidí spjatých v dobrém i ve zlém s lesem. Zpovídá je a sleduje v jejich přirozeném prostředí, aby divákům přiblížil širší aspekty lesního hospodaření i osobní filozofii těch, kdo se na něm tak či onak podílejí. Ať už jako nositelé trendů činících z lesa „továrny na dřevo“, nebo jako zastánci kultivačních přístupů.

Impact

Podobně jako francouzské lesy ve filmu Čas lesů, také ty české nejsou zrovna v nejlepší kondici. Hnutí DUHA se dlouhodobě věnuje osvětě i přímým aktivitám s cílem situaci zlepšit. Na webu Zachraňme lesy se můžete připojit k online výzvě nebo finančně přispět na činnost Hnutí DUHA. Najdete tu i další tipy, jak můžete sami pomoci. Víc se dozvíte na doprovodné akci Kudy dál v českých lesích? v pátek 8. 3. Více info: https://zachranmelesy.cz

Režie

François-Xavier Drouet

Bude hostem festivalu dne
08.03 - 11.03 2019

Filmografie
2018 - Čas lesů
2013 - Převýchova
2013 - Une place au soleil
2005 - Acouphènes

Sales

Stephan Riguet
Andana Films
e-mail: contact@andanafilms.com

Další filmy z tematické kategorie Zemětaje

Anoteho archa

Anoteho archa

Anote Tong je bývalým prezidentem Kiribati. Jeho archou je ostrovní stát se sto tisíci obyvateli, které měnící se klima a stoupající hladina oceánů připravuje o domov.

Až se z jehňat stanou lvi

Až se z jehňat stanou lvi

„My lovíme slony, strážci parku loví nás.“ Dobrodružný dokumentární thriller z keňské buše přibližuje téma obchodu se slonovinou očima pytláků i strážců divokých zvířat.

Čas lesů

Čas lesů

Režisér François-Xavier Drouet se vydává do francouzských lesů. Jejich ploch přibývá, diverzita však klesá. Jaké jsou cesty k životaschopnému lesu?

Genesis 2.0

Genesis 2.0

Na Novosibiřské ostrovy dorazilo léto − a skupina lovců. Hledají bílé zlato: mamutí kly. Na opačném pólu té samé reality zatím začíná mamutí hra na boha.

Vítejte v Sodomě

Vítejte v Sodomě

Býval to africký močál. Dnes je to obří skládka vyřazené evropské elektroniky a jedno z nejjedovatějších míst na světě. Přesto ghanské Agbogbloshie kypí čilým ruchem.

Vrt

Vrt

Dian bylo šest let, když zaslechla dunění. Na její vesnici se řítilo tsunami bahna. Sedm let poté se tisíce lidí stále marně domáhají odškodnění od mocné těžařské firmy.

Vynálezci zítřka

Vynálezci zítřka

Jednou z nadějí na nápravu drastických škod na životním prostředí je zapojení technologických inovací. Především projekty mladých lidí získávají čím dál větší mezinárodní pozornost i podporu.