Česká premiéra

Vynálezci zítřka

Inventing Tomorrow

Laura Nix
USA | 2018 | 104 min.

Jazyk: Anglicky, Malajsky, Španělsky
Filmy jsou promítány v českém znění
nebo s českými titulky

Kategorie: Zemětaje

Jednou z nadějí na nápravu drastických škod na životním prostředí je zapojení technologických inovací. Především projekty mladých lidí získávají čím dál větší mezinárodní pozornost i podporu.

Nadaní teenageři věří, že pomocí vědy dokážou najít řešení závažných environmentálních problémů, které bezprostředně ohrožují jejich vlastní zdraví a životy. Sáhithí monitoruje extrémní znečištění vody ve svém rodném indickém městě Bengalúru, Jared se zabývá kontaminací havajské půdy arsenem. Studentky z Indonésie vyvíjejí filtrační systém a spolužáci z Mexika pracují na fotokatalytické barvě, která by čistila vzduch od škodlivin. Svým projektům věnují obrovské úsilí a jejich odměnou je šance prezentovat svoji práci na setkání Intel ISEF. Dokážou mladí vědci a vědkyně zaujmout na největší světové soutěžní přehlídce středoškolských vědeckých prací v Los Angeles?

Impact

Fandíte mladým vynálezcům, kteří v laboratořích dumají nad tím, jak zmírnit některé projevy klimatických změn? Na webu filmu Vynálezci zítřka se můžete podepsat pod symbolickou výzvu a slíbit například to, že budete častěji chodit do Národního technického muzea nebo že budete se svými blízkými mluvit o životním prostředí. S mladými českými vědci se můžete seznámit a pobavit na naší doprovodné akci Naděje české vědy v sobotu 9. 3. Více info: https://www.inventingtomorrowmovie.com/takeaction/

Režie

Laura Nix

Filmografie
2018 - Vynálezci zítřka
2014 - Yesmeni se bouří
2011 - Light in Her Eyes, The
2006 - Jarhead Diaries

Sales

Philippa Kowarsky
Cinephil
e-mail: philippa@cinephil.com

Další filmy z tematické kategorie Zemětaje

Anoteho archa

Anoteho archa

Anote Tong je bývalým prezidentem Kiribati. Jeho archou je ostrovní stát se sto tisíci obyvateli, které měnící se klima a stoupající hladina oceánů připravuje o domov.

Až se z jehňat stanou lvi

Až se z jehňat stanou lvi

„My lovíme slony, strážci parku loví nás.“ Dobrodružný dokumentární thriller z keňské buše přibližuje téma obchodu se slonovinou očima pytláků i strážců divokých zvířat.

Čas lesů

Čas lesů

Režisér François-Xavier Drouet se vydává do francouzských lesů. Jejich ploch přibývá, diverzita však klesá. Jaké jsou cesty k životaschopnému lesu?

Genesis 2.0

Genesis 2.0

Na Novosibiřské ostrovy dorazilo léto − a skupina lovců. Hledají bílé zlato: mamutí kly. Na opačném pólu té samé reality zatím začíná mamutí hra na boha.

Vítejte v Sodomě

Vítejte v Sodomě

Býval to africký močál. Dnes je to obří skládka vyřazené evropské elektroniky a jedno z nejjedovatějších míst na světě. Přesto ghanské Agbogbloshie kypí čilým ruchem.

Vrt

Vrt

Dian bylo šest let, když zaslechla dunění. Na její vesnici se řítilo tsunami bahna. Sedm let poté se tisíce lidí stále marně domáhají odškodnění od mocné těžařské firmy.

Vynálezci zítřka

Vynálezci zítřka

Jednou z nadějí na nápravu drastických škod na životním prostředí je zapojení technologických inovací. Především projekty mladých lidí získávají čím dál větší mezinárodní pozornost i podporu.