Doprovodný programDobré zprávy

31. 03. 2019 | 20:00h. | Le Garage Noir, Podmokelská 24, Děčín

Dobré zprávy / Ondřej Šálek / Česko / 2019 / 35 min.

Důchodce Petr Černý je známou tváří. Sedm let moderoval vysílání České nezávislé televize – jedné ze stálic české dezinformační mediální scény.

Věří, že si lidé mají pomáhat. Sám poskytl domov cizímu muži, který upadl do dluhové pasti. Dávat domov uprchlíkům však Petr Černý odmítá a jejich příchod pokládá za součást plánu na likvidaci Evropy. Režisér Ondřej Šálek dává nahlédnout do osobního života jednoho z hybatelů české dezinformační scény. Dokument není neúčastnou sondou. Šálek s Černým a jeho přáteli nesouhlasně polemizuje, snaží se však svého protagonistu uchopit v jeho komplexnosti – jako osobnost, v níž se strach z uprchlíků a víra v konspirační teorie spájí se svérázným sklonem k duchovnu i s jistým druhem niterné laskavosti.

Debata: Ondřej Šálek (režisér snímku), Petr Černý (hlavní protagonista snímku).

Vstupné: 50 Kč

 

okynko-decin

Vladimír Volráb

Hlavní koordinátor

Pro mne osobně je to těžko uvěřitelné, ale brzy se odehraje již 11. ročník festivalu Jeden svět v Děčíně. Těšíme se z narůstajícího zájmu o festival v našem městě, a i letos jsme pro děčínské publikum připravili pestré menu aktuálních dokumentů. Všechny se vlastně dotýkají tématu ročníku Bezpečná blízkost, ať už jde o politiku, jiné kultury, přírodu či digitální svět. Těžko vypíchnout jeden dokument, neboť zastoupení témat je tak široké, že si každý může přijít na to své. 

Konkrétní pozvánku ale přeci jen učiním, a to možná netradičně na doprovodnou akci – předprojekci. V té vám 31. 3. nabídneme v severočeské premiéře snímek Dobré zprávy, který zachycuje děčíňáka Petra Černého a jeho populární dezinformační zpravodajství. Na debatu dorazí jak hlavní protagonista filmu, tak režisér snímku Ondřej Šálek.

Srdečně zvu a těším se na vás na projekcích a debatách!

http://www.mmdecin.cz/
https://www.gresik.cz/
https://www.kr-ustecky.cz/
http://www.auto-grobar.peugeot.cz/auto-grobar-decin/