Přístupnost

Promítací místo:
Městské divadlo
Horní Brána 2, Český Krumlov

Krumlov_vstup_do_divadla

Jak se dostat ke kinu?

MHD: autobusové nádraží je od Městského divadla ve vzdálenosti zhruba 400 m, asi 50 m od divadla je pak zastávka MHD Horní Brána (i nízkopodlažní autobusy).

Parkoviště: Divadlo nemá parkoviště vyhrazené pro diváky, nejbližší placená parkoviště jsou v přilehlé Rooseveltově ulici, v ulici Kaplické či parkoviště před Městským úřadem. Krátkodobě zastavit se dá i na třech vyhrazených místech přímo před hlavním vchodem do divadla.

Jak se dostat do kina?

Hlavní vstup z Horní ulice, 2x samozavírací dveře – pro vstup diváků na vozíků nutná asistence (naši dobrovolníci budou připraveni pomoct, případně je možné volat na tel. číslo 724 986 811). Foyer a sál se nachází vpravo od hlavního vstupu, divadelní kavárna Ántré je po levé straně.

Jak je kino vybaveno?

Pokladna: ve foyer, pult je ve výšce zhruba 70 cm

WC: po schodech, bezbariérové WC přístupné z foyer (za dveřmi se zrcadly)

Kavárna Ántré: vstup bezbariérový, bar ve výšce asi 140 centimetrů, stolky bez podjezdu

Šatna: není bezbariérová, nachází se po pravé straně od vstupu

V sále jsou vyhrazena 4 místa pro diváky na vozíku, a to v první řadě, hned u vstupu do sálu

Kino není vybaveno indukční smyčkou

Do sálu není možné přinést si vlastní občerstvení

Plán divadla a fotky interiéru:
(Pro zvětšení na fotky klikněte)

Krumlov_plan_divadla

 

Krumlov_interier_divadla

Krumlov_kavarna_Antre

dramaturg-ck

Václava Šnokhousová

Hlavní koordinátorka

Milí diváci,

podeváté vás zveme, abyste s námi strávili čas v blízkosti lidskoprávních dokumentů. V rozporu s letošním mottem vám však nemůžeme slíbit, že tam budete v bezpečí. Je velmi pravděpodobné, že narazíte na řadu otazníků a vykřičníků, kterými se budete muset proklestit.

V zahajovacím filmu Bohové z Molenbeeku nahlédneme otazníky z dětské perspektivy – očima tří nerozlučných kamarádů s kořeny v odlišných částech světa, kteří tráví dny hrou a společným hledáním odpovědi na otázky víry v toho správného boha.

Kibera: příběh slumu přibližuje život v nehostinném prostředí, které překvapivě obývá pestrá směsice lidí s vůlí měnit svůj svět k lepšímu. Vítejte v Sodomě nás zavede do Ghany na obří skládku vyřazené evropské elektroniky, na které nachází své živobytí lidé z širokého okolí. Ve věčně přítomném černém dýmu se vznáší nejen vykřičníky a otazníky, ale i sny a příběhy sběračů kovu.

Nadja Murad je známá držitelka Nobelovy ceny míru a bojovnice za jezídskou komunitu. Snímek Na jejích bedrech přináší příběh této citlivé dívky a neúnavného boje, který vede proti sexuálnímu násilí ve válce. V tomto kontextu i vykřičníky ztrácí na síle.

Humorný dokument Vesnice plavajících krav zachycuje střet vzletných představ neohipíků z Berlína s tvrdou venkovskou realitou východního Polska.

Český snímek Volání divočiny ukazuje příběh chlapců školního věku s problémovým chováním. Nad osudem malých gangsterů, kteří dosud mnoho šancí rozvíjet v sobě to dobré nedostali, visí otazník v podobě ústavní péče.

Domácí zápas talentované ukrajinské fotbalistky Aliny se více než na fotbalovém hřišti odehrává na poli péče o malé sourozence. Tuto sympaťačku však žádný vykřičník ani otazník nezvyklá.

Festival zakončíme dokumentárním čardášem Kapela, debatou s protagonisty a koncertem Gypsy Band Lomnické Čháve. Ten zamýšlíme jako odměnu za všechny dotěrné otázky a zneklidňující zvolání spojené s letošními dokumenty

Filmy, hosté, debaty, otazníky, vykřičníky….

Těšíme se, že se i navzdory zvýšené koncentraci interpunkčních znamének potkáme před plátnem.

http://www.crr.cz/cs/iop/
https://ec.europa.eu/regional_policy/cs/funding/erdf/
http://www.ckrumlov.info/php/
https://www.kraj-jihocesky.cz/
https://mmr.cz/cs/Microsites/Uzemni-dimenze/Uvodni-strana
http://www.msmt.cz/
http://festivalkrumlov.cz/
http://www.cpdm.cz/
https://gymck.cz/
http://bouda.cpdm.cz/
https://www.cevak.cz/
https://www.facebook.com/aantree/
https://www.ckfond.cz/
http://www.divadlo.ckrumlov.cz/cz/divadlo_cesky_krumlov/
http://www.vdck.cz/
https://www.zamek-ceskykrumlov.cz/cs/Studijni-centrum
http://www.povltavska.cz/
https://www.facebook.com/krumlovhouse/
https://www.ewac.cz/
https://www.wipreklama.cz/
https://sperky-ck.cz/