Doprovodný programfestivalová předprojekce

Piráti ze Salé

07. 03. 2019

Divadelní klub Ántré
Horní Brána 2, Český Krumlov

koncert

Gypsy Band Lomnické Čháve

23. 03. 2019

Divadelní klub Ántré
Horní Brána 2, Český Krumlov

panelová diskuse

Kultura v Českém Krumlově

23. 03. 2019

Divadelní klub Ántré
Horní Brána 2, Český Krumlov

dramaturg-ck

Václava Šnokhousová

Hlavní koordinátorka

Milí diváci,

podeváté vás zveme, abyste s námi strávili čas v blízkosti lidskoprávních dokumentů. V rozporu s letošním mottem vám však nemůžeme slíbit, že tam budete v bezpečí. Je velmi pravděpodobné, že narazíte na řadu otazníků a vykřičníků, kterými se budete muset proklestit.

V zahajovacím filmu Bohové z Molenbeeku nahlédneme otazníky z dětské perspektivy – očima tří nerozlučných kamarádů s kořeny v odlišných částech světa, kteří tráví dny hrou a společným hledáním odpovědi na otázky víry v toho správného boha.

Kibera: příběh slumu přibližuje život v nehostinném prostředí, které překvapivě obývá pestrá směsice lidí s vůlí měnit svůj svět k lepšímu. Vítejte v Sodomě nás zavede do Ghany na obří skládku vyřazené evropské elektroniky, na které nachází své živobytí lidé z širokého okolí. Ve věčně přítomném černém dýmu se vznáší nejen vykřičníky a otazníky, ale i sny a příběhy sběračů kovu.

Nadja Murad je známá držitelka Nobelovy ceny míru a bojovnice za jezídskou komunitu. Snímek Na jejích bedrech přináší příběh této citlivé dívky a neúnavného boje, který vede proti sexuálnímu násilí ve válce. V tomto kontextu i vykřičníky ztrácí na síle.

Humorný dokument Vesnice plavajících krav zachycuje střet vzletných představ neohipíků z Berlína s tvrdou venkovskou realitou východního Polska.

Český snímek Volání divočiny ukazuje příběh chlapců školního věku s problémovým chováním. Nad osudem malých gangsterů, kteří dosud mnoho šancí rozvíjet v sobě to dobré nedostali, visí otazník v podobě ústavní péče.

Domácí zápas talentované ukrajinské fotbalistky Aliny se více než na fotbalovém hřišti odehrává na poli péče o malé sourozence. Tuto sympaťačku však žádný vykřičník ani otazník nezvyklá.

Festival zakončíme dokumentárním čardášem Kapela, debatou s protagonisty a koncertem Gypsy Band Lomnické Čháve. Ten zamýšlíme jako odměnu za všechny dotěrné otázky a zneklidňující zvolání spojené s letošními dokumenty

Filmy, hosté, debaty, otazníky, vykřičníky….

Těšíme se, že se i navzdory zvýšené koncentraci interpunkčních znamének potkáme před plátnem.

http://www.crr.cz/cs/iop/
https://ec.europa.eu/regional_policy/cs/funding/erdf/
http://www.ckrumlov.info/php/
https://www.kraj-jihocesky.cz/
https://mmr.cz/cs/Microsites/Uzemni-dimenze/Uvodni-strana
http://www.msmt.cz/
http://festivalkrumlov.cz/
http://www.cpdm.cz/
https://gymck.cz/
http://bouda.cpdm.cz/
https://www.cevak.cz/
https://www.facebook.com/aantree/
https://www.ckfond.cz/
http://www.divadlo.ckrumlov.cz/cz/divadlo_cesky_krumlov/
http://www.vdck.cz/
https://www.zamek-ceskykrumlov.cz/cs/Studijni-centrum
http://www.povltavska.cz/
https://www.facebook.com/krumlovhouse/
https://www.ewac.cz/
https://www.wipreklama.cz/
https://sperky-ck.cz/