Doprovodný program

 

Slavnostní zahájení festivalu

ČTVRTEK 21. 3. / 18:30 / KINO SCALA

Člověk v tísni, Liga lidských práv a partneři festivalu vás zvou na zahájení festivalu, jehož hostem bude Lenka Lovicarová, výkonná ředitelka festivalu Jeden svět. Zahájení i debata s blízkovýchodním expertem Markem Čejkou po filmu Na jejích bedrech budou tlumočeny do českého znakového jazyka. Těšit se můžete na hudební doprovod a raut.

Jarmark neziskových organizací

STŘEDA 20. 3. / 14.00 – 17:00 / ATRIUM FSS MU

Chcete vědět, co se kolem vás děje a jak se můžete aktivně zapojit? Infostánky brněnských nevládních neziskových organizací, nadací a iniciativ pod jednou střechou.

Workshop znakového jazyka

PONDĚLÍ 25. 3. / 16:30 – 17:30 / KINO SCALA

Učíte se rádi nové jazyky? Přijďte si vyzkoušet ten znakový. Tlumočnice znakového jazyka Ivana Kupčíková vás uvede do základů tohoto komunikačního systému a představí desatero komunikace s neslyšícími. V praxi můžete znakový jazyk vidět po filmech s označením tlumočená debata.

Cestovatelská beseda

ČTVRTEK 28. 3. / 19:00 / DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU

Partner festivalu CK Livingstone Vás zve na cestovatelský večer s promítáním Petera Ondrejoviče a Petera Kurice o Venezuele. Návštěvu téhle země neodkládejte na zítra, vzkazují cestovatelé. Druhým tématem večera budou krásy hor Íránu očima Michaela Pokorného.

Úniková hra Fakescape

STŘEDA 20. 3. / 14:30 / FSS MU, MÍSTNOST P22

STŘEDA 27. 3. / 16:00 / EXPEDIČNÍ KLUBOVNA

Přijďte si vyzkoušet únikovou hru brněnských studentů, která zabodovala na prestižní soutěži v USA. Jaké to je být novinářem? Dokážete rozpoznat lži a manipulace od pravy? Ve hře Fakescape se ukáže, jestli dezinformacím dokážete uniknout.

Výstava "Budoucnost je (n)(v)aše"

7. – 29. 3. / FOYER PRF MU

Všeobecná deklarace lidských práv slaví 70 let a my Vám ji přinášíme ve ztvárnění brazilského výtvarníka Otávia Rotha. Přijďte si na půdu Právnické fakulty MU připomenout, jak pokrokový dokument vznikl na půdě OSN v reakci na hrůzy 2. světové války a přesto je stále aktuální.

Výstava Příběhy bláznovství

11. – 17. 3. / GALERIE VAŇKOVKA

Výstava nabízí vhled do nemocných myslí a boří mýty o duševních onemocněních. Mladá grafička Karolína ztvárnila třeba mentální anorexii, depresi, Aspergerův syndrom nebo paranoidní schizofrenii. 

Lidskoprávní Pubquiz

PONDĚLÍ 18. 3. / 19:00 / CLUBWASH

Chcete si otestovat své lidskoprávní znalosti a zároveň se dobře pobavit? Pubquiz nabízí oboje!

Daruj krev s Jedním světem

20. 2. – 20. 3. / FN BRNO BOHUNICE

Darováním krve můžete zachránit život a přitom na tom skoro nic není. Dárců je málo, tak přijďte darovat krev i vy. Navíc se můžete zapojit do soutěže a vyhrát vstupenky na projekci nebo i na celý festival. Více informací naleznete zde.

Běh s Jedním světem

20. 3. / 18:00 / WILSONŮV LES, BISKUPSKÉ GYMNÁZIUM

Pojďte se s námi předfestivalově proběhnout a zároveň si vyzkoušet trénink s Running Zone Brno a trenérkou Lindou Beniačovou. Startuje se v 18:00 od Biskupského gymnázia. Více informací naleznete zde.


 

já

Hana Válková

Dramaturgyně

Letošní festival v Brně zahájí v Kině Scala snímek Na jejích bedrech. Mladá žena s roztřeseným hlasem, v jehož pozadí je však cítit silný charakter, který zlomit se jen tak někomu nepovede, světu přináší hrůzyplné svědectví. To je jezídka Nadja Muradová ze severního Iráku, která byla vězněna Islámským státem, sexuálně zneužívána. Snímek mi nejednou vehnal slzy do očí. Při jeho sledování se mísí pocity beznaděje s nezlomnou sílou bojovat. 

http://llp.cz/
https://www.brno.cz/uvodni-strana/
https://www.livingstone.cz/
https://www.luzanky.cz/
https://www.kinoscala.cz/cz
https://www.cafeprah.cz/
http://www.leitnerka.cz/
https://www.facebook.com/KavarnaTrojka/
http://kclisen.cz/
http://www.kinolucerna.info/
https://www.buranteatr.cz/
https://www.rengl.cz/
http://www.plakatovani.eu/
https://www.klubcestovatelu.cz/
https://www.autonapul.cz/