Doprovodný programvýstava

Příběhy bezpráví – Z vězeňských spisů

25. 03. - 07. 04. 2019

Masarykovo náměstí

výstava

Ukradené dětství: Dětská práce očima čtyř českých fotografek

01. 04. - 30. 04. 2019

Kafe za rohem
Plačkova 4, Boskovice

výstava

Příběh banánu

03. 04. - 21. 04. 2019

Kino Panorama
Kpt. Jaroše 107/15, Boskovice

koncert

Ghost of You, Guilty Echoes

06. 04. 2019

Sokolovna
Sokolská 13, Boskovice

boskovice-tomas

Tomáš Marvan

Hlavní koordinátor

Vážení diváci, je mi velkou ctí, že letos poprvé zavítá Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět i do Boskovic. Věřím, že si festival věnovaný problematice lidských práv najde spoustu příznivců i v našem městě a že se Boskovice stanou místem, kde se festival bude konat každoročně.

Motto letošního ročníku Bezpečná blízkost odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač je každý jiný, dokáží porozumět a naslouchat. V dnešní době, kdy je naše společnost čím dál více rozdělená na my versus oni, je to motto nanejvíc výstižné. Pojďme tedy vytvořit prostor, který nás bude spojovat a kde se budeme cítit bezpečně. Pojďme vytvořit Jeden svět.

S naším dramaturgickým týmem jsme pro vás pečlivě vybrali celkem devět snímků, které během čtyř dnů odpromítáme v kině Panorama. Vybrané filmy budou doplněné besedou se zajímavými hosty. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program – koncert, výstavy, workshopy. Budeme rádi, pokud si první týden v dubnu uděláte čas a zavítáte do Jednoho světa v Boskovicích.