ProgramÚterý 20. 03.

18:00
Slavnostní zahájení
Švéd v žigulíku
+ Debata Kino Svět, Havlíčkova 968/7, Znojmo

více o filmu

20:30 Náš nový prezident + Debata Kino Svět, Havlíčkova 968/7, Znojmo

více o filmu

Středa 21. 03.

18:00 Nerodič + Debata Kino Svět, Havlíčkova 968/7, Znojmo

více o filmu

20:30 Ženy venezuelského chaosu Kino Svět, Havlíčkova 968/7, Znojmo

více o filmu

Čtvrtek 22. 03.

18:00 Cizinec v ráji + Debata Kino Svět, Havlíčkova 968/7, Znojmo

více o filmu

20:30 Čističi + Debata Kino Svět, Havlíčkova 968/7, Znojmo

více o filmu

Pátek 23. 03.

18:00 Azurová + Debata Kino Svět, Havlíčkova 968/7, Znojmo

více o filmu

20:30 Stát se tím, kým jsem byl + Debata Kino Svět, Havlíčkova 968/7, Znojmo

více o filmu

Jana Alexová

Hlavní koordinátorka

Žijeme v nejlepší době, jakou jsme kdy zažili. V Česku je minimální nezaměstnanost i chudoba. S českým pasem se dá bez větších obstrukcí cestovat po téměř celém světě. A můžeme žít, pracovat nebo studovat kdekoli v Evropské Unii. Většina z nás je ale nespokojená. Volíme strany, které volají po změně. O našich nejbližších spojencích přemýšlíme jako o hrozbě. Nedemokratické státy vnímáme jako nositele pokroku a stability. Zahlceni zprávami nedokážeme odlišit pravdu od lži, realitu od fikce. Zdá se, že přišel čas AKTUALIZACE SYSTÉMU. My vám chceme pomoci se v měnícím se světě zorientovat.

Letos vám ukážeme, jak důležité je kriticky pracovat s informacemi. Na příkladu Ruska ve filmu Náš nový prezident uvidíme, jak se vytváří úplně jiná mediální realita, než ve které žijeme my. Do nejtemnějších zákoutí sociálních sítí se zase vypravíme s Čističi. Jak rychle může během pár let upadnout bohatá země, která podlehne slibům populistů, budou vyprávět Ženy venezuelského chaosu.

Společně prozkoumáme i střety různých pohledů na svět. Toho tibetského a čínského ve snímku Stát se tím, kým jsem byl. Západní manažerské postupy narazí na nekonečnou ruskou duši ve Švédovi v žigulíku. Své postoje k lidem, kteří do Evropy přichází hledat lepší život nebo bezpečí, prověříme v Cizinci v ráji.

Přicházíme i o jistoty, které se nám donedávna zdáli neměnné. Třeba formy rodiny a rodičovství. Uvidíme v českém dokumentu Nerodič. Společně se ponoříme i do vod oceánu. Jeho barva Azurová se totiž kvůli lidské činnosti také mění.

Čtyři večery, osm projekcí a zajímaví hosté v doprovodných debatách. Těšíme se na vás od 20. března ve vašem oblíbeném kině SVĚT…

Za tým JS Znojmo

David Grossmann

https://www.znojmocity.cz/
http://www.znojemskabeseda.cz/